Zarchiwizowane aktualności z marca 2009 r.

 

Zapraszamy do wspólnego czytania

Już w styczniu Teatr Powszechny im. J. Kochanowskiego planuje uruchomienie nowych form pracy artystycznej, adresowanych do odbiorców różnych grup wiekowych: ... więcej »

 
 

Każdy ma w sobie mrok...

wywiad z Błażejem Wójcikiem, odtwórcą roli Andersena w "Z życia glist"

"Z życia glist" to najsłynniejsza sztuka Per Olova Enquista i najnowsza premiera radomskiego Teatru Powszechnego. Andersena gra BŁAŻEJ WÓJCIK, który opowiada, dlaczego przeniósł się do Warszawy i nie występuje w serialach. ... więcej »

 
 

Goście Teatru Powszechnego

Od bieżącego sezonu rozpoczynamy nowy cykl pod nazwą „Goście Teatru Powszechnego", w ramach którego prezentować będziemy Państwu najlepsze spektakle powstałe w polskich (i nie tylko) teatrach. ... więcej »

 
 

Lew na ulicy

gościnnie Teatr im. S. Jaracza z Łodzi - 22 marca godz. 18.00

Już w niedzielę 22 marca 2009 o godz. 18.00 w ramach cyklu "Goście Teatru Powszechnego" zapraszamy Państwa na znakomity spektakl - "Lew na ulicy" Judith Thompson w reżyserii Mariusza Grzegorzka, przedstawienie Teatru im. S. Jaracza z Łodzi. ... więcej »

 
 

Miłość sterroryzowana przez massmedia

media o spektaklu "2084"

Recenzje m.in. Joanny Derkaczew, Jacka Sieradzkiego, Jacka Wakara, Beaty Zatońskiej ... więcej »

 
 
 

Apokalipsa

W najbliższy poniedziałek, 16 marca zapraszamy Państwa na spotkanie z tekstem niezwykłym - biblijną "Apokalipsą św. Jana". ... więcej »

 
 

WYSOKIE OBCASY polecają "2084"

Recenzja Joanny Derkaczew

Wiadomo, że długo nie pociągną. Co do zasady rządzącej miłością zgadzają się ostatnio nawet marksiści z lefebrystami - maks to trzy lata. Pierwszy rok: namiętność, wzloty, rzęsy drgające w rytmie płomienia świecy. Drugi - czułość. Trzeci... ... więcej »

 
 

Złoty Liść Retro dla "Była sobie piosenka"

Miło nam donieść, że nasz spektakl "Była sobie piosenka" został wyróżniony Złotym Liściem Retro VI Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro im. M. Fogga. Poniżej cytujemy list, jaki otrzymaliśmy wraz z wyróżnieniem. ... więcej »

 
 

HIOB Karola Wojtyły

1-2 kwietnia 2009

„Hiob" Karola Wojtyły w wykonaniu artystów ze Lwowa jest rozdzierający. Ascetyczna scenografia, wykorzystanie elementów cerkiewnych śpiewów i profesjonalna aktorska gra składają się na misteryjne widowisko, które musi pozostawić ślad w nawet najchłodniejszym sceptyku. ... więcej »

 
 

Tak dobrze dawno nie było

o "Skrzypku na dachu" pisze Paweł Wiech w Dzienniku Teatralnym

 
 
statystyka