Zarchiwizowane aktualności z czerwca 2013 r.

 

"Małpi Król", czyli niezwykłe spotkanie z kulturą Orientu

10 i 11 czerwca mieliśmy przyjemność gościć w naszym teatrze Kierownictwo i Członków GuoGuang Opera Company z Tajwanu. Było to barwne, zachwycające, egzotyczne i bardzo sympatyczne spotkanie, pełne niezapomnianych wrażeń :))) ... więcej »

 
 

Lato, lato, lato czeka :-)))

Życzymy wszystkim naszym Widzom, Przyjaciołom i Sympatykom miłego letniego lenistwa, pełnego słońca, radości i dobrej zabawy. Udanych wakacji i do zobaczenia we wrześniu! ... więcej »

 
 

Petr Nosalek nie żyje...

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy infomację, że w nocy z soboty na niedzielę zmarł Petr Nosalek - świetny reżyser teatru lalkowego, od kilku sezonów związany z naszym Teatrem. W Jego towarzystwie przecieraliśmy "lalkowe szlaki", trzy lata temu otwierając scenę Fraszka ... więcej »

 
 

Spotkanie po latach

o spektaklu "Majakowski//Reaktywacja" pisze Agata Guza w portalu teatrdlawas.pl

Oprócz doskonałego scenariusza, a także niebanalnych i bardzo interesujących rozwiązań reżyserskich, o bogactwie spektaklu decyduje muzyka. (...) Moim zdaniem doskonałym pomysłem byłoby nagranie albumu z piosenkami z tego spektaklu. ... więcej »

 
 

Jak dawno czytała pani Majakowskiego?

o spektaklu "Majakowski//Reaktywacja" pisze Barbara Koś w "Echu Dnia"

Aktorski zestaw przyjaciół jest znakomity. Wszyscy grają koncertowo. A jeszcze lepiej śpiewają! Poezje Majakowskiego do rockowej muzyki Małgorzaty Tekiel, wokalistki zespołów rockowych, współpracującej między innymi z Maciejem Maleńczukiem, to perły same w sobie. ... więcej »

 
 

Twórzcie, inspirujcie, zmieniajcie świat na lepsze!

o spektaklu "Majakowski//Reaktywacja" pisze Małgorzata Ziewiecka w portalu coolturalnyradom.pl

(...) Mistrzowska rola Brauna sprawiła, że Majakowski znów miał swoje 5 minut. Ponownie narodzony, w nieokreślonej przyszłości Wołodia stanął na radomskiej scenie, by pokazać współczesnym, że sztuka jest wieczna, a artyści, bez względu na miejsce, czas i okoliczności, w jakich żyją walczą wciąż o to samo. ... więcej »

 
 

Majakowski bez granic

o spektaklu pisze Aleksandra Osiak w Dzienniku Teatralnym

Intensywny, naładowany emocjami tekst, ostra rockowa muzyka oraz nabuzowani młodością i aktorską energią wykonawcy w zestawieniu z oryginalnym klimatem nowo oddanej do użytku sceny Kotłownia zabudowanej surowymi, chłodnymi elementami scenografii, to kolejna nowa jakość radomskiego teatru. Zbigniew Rybka zrealizował kolejny pomysł na teatr. Teatr, który (...) realizuje ambicje przyciągnięcia do siebie kolejnej grupy widzów. ... więcej »

 
statystyka