Zarchiwizowane aktualności z września 2013 r.

 
 

"Anna Karenina"!

Serdecznie zapraszamy :)

Żeby dać Wam niewielki przedsmak atmosfery spektaklu, którym 27 września zainaugurujemy nowy sezon artystyczny, prezentujemy kilka zdjęć Kasi Dorosińskiej (Anna Karenina) z przymiarek kostiumów. ... więcej »

 
 

Ogłoszenie o wyborze najkorzystniejszej oferty

dotyczy: postępowania o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na ochronę osób i mienia

 
 

Jesienią o miłości (i nie tylko)...

kilka słów tuż przed sezonem :)

Już wkrótce rozpoczniemy nasz kolejny, 37. sezon artystyczny. Przygotowaliśmy w nim dla Państwa wiele interesujących propozycji. Wierzymy, że przypadną Wam do gustu i że zechcecie wolne chwile - równie chętnie i licznie jak dotąd - spędzać w naszym towarzystwie. ... więcej »

 
 

Nieznośka w Wałbrzychu :)

I Festiwal małych Prapremier, Wałbrzych 17-21.09.2013

Z radością informujemy, że nasz spektakl "Nieznośka i Kmieć" w reż. Petra Nosalka weźmie udział w Festiwalu Małych Prapremier, organizowanym w dniach 17-21 września br. przez Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu. ... więcej »

 
 
 

"Annę Kareninę” ogląda się z prawdziwą przyjemnością.

recenzja Barbary Koś z "Echa Dnia"

Uroda spektaklu przyćmiewa nawet wszystkie skróty, uproszczenia (...), jakich reżyser nie mógł się ustrzec przenosząc na scenę epickie dzieło Lwa Tołstoja. ... więcej »

 
 

"Anna Karenina" oczarowała radomian

o spektaklu pisze Alicja Gryz w portalu radomnews.pl

Przedstawienie na podstawie powieści Lwa Tołstoja, w adaptacji i reżyserii Grigorija Lifanova to Wydarzenie przez duże W. ... więcej »

 
 

Wypisy z Księgi Przestróg

o "7 lekcjach dla Zmarłych" pisze Tomasz Miłkowski

Aktorzy Teatru Powszechnego dowiedli dojrzałości i wrażliwości. Janusz Wiśniewski proponuje w swoim teatrze nowy typ aktorstwa - panuje w nim idealna równowaga między ruchem, gestem, muzyką. Jest to zarazem aktorstwo celowo zredukowane, posługujące się znakiem rozpoznawczym, zastępującym psychologię. Teatr tak odrębny od tradycyjnego, wymagający wielkiej dyscypliny, precyzji, treningu odrodził się właśnie tutaj. ... więcej »

 
statystyka