Zarchiwizowane aktualności z roku 2014.r

 

Jak zawsze u Wiśniewskiego: obezwładniające wizualnie przedstawienie

o "Dybuku" pisze dr Tomasz Miłkowski na stronie AICT i na swoim profilu FB

Aktorzy radomskiego teatru doskonale czują się w zobowiązującej do wielkiej dyscypliny formie teatru Wiśniewskiego. Dobrze to świadczy o teatrze, który otwierając się na oryginalną poetykę twórczości Wiśniewskiego, wzbogaca warsztat swoich aktorów. ... więcej »

 
 

Kotłownia jak nowa...

"Wyposażenie sceny Kotłownia" dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego :)

 
 

Piękna baśń, pomysłowe lalki, powiew egzotyki...

o "Słowiku" po premierze pisze Barbara Koś na łamach "Echa Dnia"

Szary, zwykły słowik przemienia okrutnego Cesarza w człowieka - cudo, miłującego swoich poddanych i zabiegającego o ich los. Gdyby tak każdy człowiek mógł mieć takiego Anioła Stróża! ... więcej »

 
 

XI Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski

Relacje radomskiego oddziału „Teatraliów” :)

Zachęcamy do lektury :) ... więcej »

 
 

To piękny spektakl o miłości

o "Dybuku" pisze Barbara Koś na łamach "Echa Dnia"

(...) Aktorki raczą widza tak pięknymi strofami o miłości, że zapiera dech. To zwarte i niezwykle ekspresyjne przedstawienie (...). Cudowna maestria wszystkich aktorów prowadzonych przez Janusza Wiśniewskiego (...). ... więcej »

 
 

Piękna baśń o potędze miłości

o "Pięknej i Bestii" pisze Barbara Koś w "Echu Dnia"

Przedstawienie reżyserowane przez Ewę Sokół-Maleszę to teatralne cacko dla dzieci i dorosłych. Sporo w nim scen wielkiej urody. Autorowi scenografii i lalek - Mikołajowi Maleszy, należą się duże brawa. Aktorzy pokazują dobry lalkarski warsztat. ... więcej »

 
 

A jeśli opadną już wszystkie płatki róż...

o spektaklu "Piękna i Bestia" pisze Katarzyna Jasielska w Dzienniku Teatralnym

„Piękna i Bestia" to piękna, wzruszająca, miejscami zabawna opowieść o miłości, akceptacji, cierpieniu, przełamywaniu barier, relacjach międzyludzkich. ... więcej »

 
 

Jak nie kochać takiej jesieni...

:)))

Jesień będzie u nas bogata i wielobarwna. Trzy nowości już we wrześniu. Jesteście ciekawi jakie? ... więcej »

 
 

WERDYKT JURY

XI Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego

 
 

Dybuk, czyli Demon z Marianpola

PREMIERA 12 września godz. 19.00 - Scena Kotłownia. Zapraszamy!

Już w najbliższy piątek serdecznie zapraszamy Państwa na pierwszą w tym sezonie premierę na Scenie Kotłownia, na której trwają ostatnie próby do spektaklu "Dybuk, czyli Demon z Marianpola" Janusza Wiśniewskiego. Punktem wyjścia do najnowszego przedstawienia artysty stała się piękna żydowska opowieść o duchu zmarłego kochanka, który nie może zaznać spokoju, dopóki nie wtargnie w ciało ukochanej, by w ten sposób się z nią połączyć. ... więcej »

 
 

PIERWSZA MŁODOŚĆ

na scenie Kotłownia już od 7 listopada! :)

"W życiu kobiety rozróżnić można siedem ok­resów: niemowlę, dziew­czyn­ka, dziew­czy­na, młoda ko­bieta, młoda ko­bieta, młoda ko­bieta i młoda kobieta..." ... więcej »

 
 

Pierwsza polsko-tajwańska koprodukcja teatralna :)))

"Słowik" w reż. Chia-yin Cheng od 14 grudnia na scenie Fraszka!

Już w niedzielę 14 grudnia zapraszamy Państwa na prapremierę wyjątkowego spektaklu, który powstaje w koprodukcji Teatru Powszechnego z tajwańskim Puppet & Its Double Theater. Klasyczna baśń, przepiękne lalki, nieco egzotyki, niespotykane połączenie dwóch odległych kultur i tradycji. Ciekawi jesteście, co z tego wyniknie? Koniecznie rezerwujcie czas od 14 grudnia i pędźcie na scenę Fraszka! :) ... więcej »

 
 

A to Polska właśnie!

zapraszamy na oficjalną premierę "Wesela" w reż. Mikołaja Grabowskiego - 20 września godz. 18.00

Maratonu teatralnego ciąg dalszy. Po "Dybuku" Janusza Wiśniewskiego już w najbliższą sobotę kolejna (i to jaka!) premiera nowego sezonu - "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Mikołaja Grabowskiego. Nie możecie Państwo przeoczyć tego wydarzenia! ... więcej »

 
 

"Niebezpieczne związki" - nowy spektakl Michała Siegoczyńskiego

prapremiera na scenie kameralnej już wkrótce!

W spektaklu Michała Siegoczyńskiego klasyczna powieść Pierre'a Choderlos de Laclosa stanowi źródło inspiracji i punkt wyjścia do prowadzonego z dystansem i nie pozbawionego humoru "badania" naszej współczesnej (nie)/wrażliwości oraz granic bezpiecznych (?) relacji międzyludzkich. ... więcej »

 
 

Naprawdę zapraszamy na "Prawdę"! :))))

premiera 26 września godz. 19.00 - scena kameralna

Kilka dni temu bohaterów spektaklu "Prawda" mogliście zupełnie prywatnie spotkać na ulicach Radomia. Próby do trzeciej z naszych wrześniowych premier niespodziewanie bowiem przeniosły się w plener. Było jeszcze "prawdziwiej", o czym możecie się przekonać, oglądając efekty wyprawy uwiecznione na zdjęciach. Zachęcające, nieprawdaż? ;) ... więcej »

 
 

Czy macie już Państwo sylwestrowe plany?

Jeśli jeszcze wahacie się, gdzie spędzić tę wyjątkową noc, serdecznie zapraszamy do teatru! Przygotowaliśmy dla Państwa pełne niespodzianek i pysznej zabawy przyjęcie - „Kolację dla głupca". Kto i dlaczego jest tytułowym głupcem? Jak zakończy się kolacja? Dowiecie się już 31 grudnia! :) ... więcej »

 
 

Międzynarodowy Gombrowicz

zapraszamy już od 18 października!!!

18 października rusza jedenasta edycja Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego. Tegoroczny repertuar Festiwalu jest wyjątkowo interesujący i różnorodny. Szersze informacje o poszczególnych spektaklach znajdziecie Państwo w zakładce festiwalowej, a poniżej prezentujemy skrócony "rozkład jazdy" z zachętą do wspólnego "Gombrowiczowskiego świętowania". Czekamy na Was! :-) ... więcej »

 
 

Gwiazdy...

:)))

"Bo przecież jeśli zapalają gwiazdy, to znaczy, że komuś potrzebne są nocą..." Przedstawiamy Wam filmową wizytówkę naszego Teatru. Mamy nadzieję, że ją polubicie. Autorem zdjęć jest Michał Grabowski. ... więcej »

 
 

UWAGA! Zmiana w repertuarze

Uprzejmie informujemy, że zaszła zmiana w październikowym repertuarze i spektakle "Dybuka" zaplanowane na 16-17 października zostaną zagrane w dniach 30-31 października. Godziny pozostają bez zmian. ... więcej »

 
 

Spektakl, jakiego w Polsce jeszcze nie było!

po konferencji prasowej poświęconej "Słowikowi" w reż. Chia-yin Cheng pisze Katarzyna M. Wiśniewska w "Gazecie Wyborczej"

14 grudnia na scenie Fraszka w Teatrze Powszechnym im. Jana Kochanowskiego spektakl, jakiego jeszcze w Polsce nie było! W koprodukcji polsko-tajwańskiej powstało przedstawienie "Słowik" inspirowane baśnią Hansa Christiana Andersena. Reżyserką spektaklu reżyserką jest Chia-yin Cheng z Tajwanu, a radomscy aktorzy posługiwać się będą pięknymi maskami i lalkami stworzonymi przez tajwański zespół teatralny. ... więcej »

 
 

Dajcie mi tenora! - tornado uczuć w Teatrze Powszechnym w Radomiu

spektakl poleca Małgorzata Ziewiecka z portalu coolturalnyradom.pl

Farsa operowa "Dajcie mi tenora" - to udana, noworoczna propozycja radomskiego teatru. (...) Do dziś poliki bolą mnie od śmiechu. To trzeba zobaczyć! ... więcej »

 
 

"Przenikanie" w reżyserii Waldemara Śmigasiewicza

zapraszamy już od 18 października!!!

Czy ktoś się jeszcze zastanawia, czy warto wybrać się na ten spektakl? :) ... więcej »

 
 

"Gazeta Festiwalowa"

czyli... niecodzienna gazeta codzienna, która towarzyszy nam już od 10 lat!

Nie może być inaczej - Festiwalowi Gombrowiczowskiemu i tym razem wiernie towarzyszy "Gazeta Festiwalowa", przygotowywana przez uczniów radomskich szkół pod czujnym okiem Jarosława Basaja. Polecamy lekturę! ... więcej »

 
 

"Niebezpieczne związki"

ZMIANA TERMINU PREMIERY

Uprzejmie informujemy, że zaplanowana na 20 grudnia premiera "Niebezpiecznych związków" w reżyserii Michała Siegoczyńskiego została przesunięta na inny termin. O dokładnej dacie premiery i najbliższych spektakli poinformujemy wkrótce. Za zamianę serdecznie przepraszamy! ... więcej »

 
 

Kto zastąpi tenora?

Z reżyserem Marcinem Sławińskim tuż przed premierą sztuki "Dajcie mi tenora!" rozmawia Karolina Stasiak z "Gazety Wyborczej"

Jest to komedio-farsa farsa, w której będzie wątek romantyczny, co ja bardzo lubię. A do tego dużo muzyki. Jednym słowem mikstura, która pozwoli przyjemnie spędzić czas. :) ... więcej »

 
 

Gorzkie żale panien w bieli

o "7 lekcjach dla Zmarłych" pisze Szymon Spichalski w portalu teatrdlawas.pl

Spektakl zostaje rozpisany na kilkanaście głosów. Widowisko przypomina żywą partyturę. Korowód panien młodych i pielęgniarek /pań Hals/ opowiada historie zaczerpnięte z klasycznych dzieł. Lejtmotywem ,,Siedmiu..." staje się temat śmierci. A ściślej rzecz ujmując, tego co z niej wynika dla jeszcze żyjących. ... więcej »

 
 

Jak się żenić, to się żenić!

zapraszamy na pokazy przedpremierowe "Wesela" w reż. Mikołaja Grabowskiego - 14, 15 czerwca godz. 19.00

Na zakończenie sezonu artystycznego zapraszamy Państwa na przedpremierowe pokazy "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Mikołaja Grabowskiego. Oficjalna premiera przedstawieniaodbędzie się tuż po wakacjach, 20 września. ... więcej »

 
 

OGŁOSZENIE

Prezydent Miasta Radomia zaprasza do składania ofert cenowych na wykonanie usługi w zakresie przeprowadzenia badania sprawozdania finansowego za 2014 rok Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu ... więcej »

 
 

Udany Sylwester w Teatrze Powszechnym w Radomiu

o spektaklu "Dajcie mi tenora!" pisze Barbara Koś w "Echu Dnia"

(...) Zabawa jest przednia. Sztuka "Dajcie mi tenora" jest farsą z dobrym pomysłem i - sympatyczną. Gwiazdą spektaklu jest Łukasz Mazurek jako Max. ... więcej »

 
 

Najpiękniejsze Boże Narodzenie...

Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do innych i wyciągasz do nich dłoń, jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy milkniesz, aby wysłuchać, jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy dajesz odrobinę nadziei tym, którzy są przytłoczeni, jest Boże Narodzenie... Bądźmy dla siebie serdeczni i życzliwi nie tylko w te cudowne Święta :))) ... więcej »

 
 

Z teatralnym uśmiechem w Nowy Rok

o spektaklu "Dajcie mi tenora!" pisze Agata Guza w portalu teatrdlawas.pl

Reżyser spektaklu, Marcin Sławiński, stworzył przedstawienie na naprawdę wysokim poziomie. Wartka akcja, znakomite tempo i zabawne dialogi sprawiają, że spektakl ogląda się z zapartym tchem i z wielkim zainteresowaniem. Nowa komedia radomskiego teatru ujęła mnie rodzajem humoru, który był doskonale wyważony. ... więcej »

 
 
 

Sylwestrowa "Kolacja dla głupca" na teatralnych deskach

naszą najbliższą premierę anonsuje Bożena Dobrzyńska w portalu mojradom.pl

Na kolację - i to nie byle jaką - zaprasza w sylwestra Teatr Powszechny. Strawa będzie i duchowa, i materialna. Czyli zabawa, jak na ostatni dzień w roku przystało. ... więcej »

 
 

A tymczasem na scenie Fraszka...

Na scenie Fraszka w najlepsze trwa praca nad najnowszym spektaklem. Już  w kwietniu zaprosimy naszych najmłodszych Widzów na spotkanie z Piękną i Bestią. ... więcej »

 
 
 

"Majakowski" w Vác, "7 lekcji dla Zmarłych" w Zamościu

czyli ostatni przedwakacyjny akord Powszechnego :)))

 
 

"Piaf" na Walentynki

W związku z wielokrotnie ponawianymi prośbami naszych Widzów już w lutym na afisz powraca... PIAF ze znakomitą Katarzyną Jamróz w tytułowej roli. Ten spektakl jest gwarancją udanego wieczoru! Sprawdźcie sami ... więcej »

 
 

Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia

dotyczy przetargu na usługi poligraficzne

 
 
 

Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski

nominowany do tytułu "Wydarzenie 25-lecia"!

Z nieskrywaną radością informujemy, że Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski został nominowany do tytułu "Wydarzenie 25-lecia" w plebiscycie "Gazety Wyborczej". Będzie nam miło, jeśli zechcecie oddać na nas swój głos :) ... więcej »

 
 

Ferie? Oczywiście w teatrze!

Choć zimowe ferie trwają w najlepsze, pogoda za oknem bardziej sprzyja tropieniu pierwszych oznak wiosny niż śnieżnym szaleństwom na stokach. A skoro narty, sanki i łyżwy chwilowo odłożyć trzeba do kąta, warto zagospodarować wolny czas wizytą w teatrze! ... więcej »

 
 

Święta, Święta...

:)))))

Z okazji Świąt Wielkanocnych składamy wszystkim naszym Widzom, Przyjaciołom i Sympatykom życzenia zdrowia, radości i spokoju oraz miłych, pełnych wytchnienia chwil w gronie najbliższych. ... więcej »

 
 

Jadzia...

Z ogromnym smutkiem informujemy, że we wtorek 6 maja po ciężkiej chorobie zmarła Jadwiga Stępkowska. Pani Jadzia była nie tylko świetnym korepetytorem muzycznym, ale przede wszystkim wrażliwą, serdeczną Koleżanką. ... więcej »

 
 

Lato, lato wszędzie... :))))

Serdecznie dziękujemy Państwu za wspólnie przeżyte, fantastyczne chwile minionego sezonu.
Życzymy zdrowych, słonecznych, pełnych radości i wypoczynku wakacji, już teraz zapraszamy do nas jesienią. ... więcej »

 
 

Przekątna Szalonego. Spotkanie z Filidorem

prapremiera już dzisiaj na scenie kameralnej w ramach XI Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego!

 
 

Pragnienie opętania

o "Dybuku" pisze Agnieszka Wojciechowska w "OK!Magazynie"

 
statystyka