Zarchiwizowane aktualności z września 2014 r.

 

Jak zawsze u Wiśniewskiego: obezwładniające wizualnie przedstawienie

o "Dybuku" pisze dr Tomasz Miłkowski na stronie AICT i na swoim profilu FB

Aktorzy radomskiego teatru doskonale czują się w zobowiązującej do wielkiej dyscypliny formie teatru Wiśniewskiego. Dobrze to świadczy o teatrze, który otwierając się na oryginalną poetykę twórczości Wiśniewskiego, wzbogaca warsztat swoich aktorów. ... więcej »

 
 

To piękny spektakl o miłości

o "Dybuku" pisze Barbara Koś na łamach "Echa Dnia"

(...) Aktorki raczą widza tak pięknymi strofami o miłości, że zapiera dech. To zwarte i niezwykle ekspresyjne przedstawienie (...). Cudowna maestria wszystkich aktorów prowadzonych przez Janusza Wiśniewskiego (...). ... więcej »

 
 

Dybuk, czyli Demon z Marianpola

PREMIERA 12 września godz. 19.00 - Scena Kotłownia. Zapraszamy!

Już w najbliższy piątek serdecznie zapraszamy Państwa na pierwszą w tym sezonie premierę na Scenie Kotłownia, na której trwają ostatnie próby do spektaklu "Dybuk, czyli Demon z Marianpola" Janusza Wiśniewskiego. Punktem wyjścia do najnowszego przedstawienia artysty stała się piękna żydowska opowieść o duchu zmarłego kochanka, który nie może zaznać spokoju, dopóki nie wtargnie w ciało ukochanej, by w ten sposób się z nią połączyć. ... więcej »

 
 

A to Polska właśnie!

zapraszamy na oficjalną premierę "Wesela" w reż. Mikołaja Grabowskiego - 20 września godz. 18.00

Maratonu teatralnego ciąg dalszy. Po "Dybuku" Janusza Wiśniewskiego już w najbliższą sobotę kolejna (i to jaka!) premiera nowego sezonu - "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Mikołaja Grabowskiego. Nie możecie Państwo przeoczyć tego wydarzenia! ... więcej »

 
 

Naprawdę zapraszamy na "Prawdę"! :))))

premiera 26 września godz. 19.00 - scena kameralna

Kilka dni temu bohaterów spektaklu "Prawda" mogliście zupełnie prywatnie spotkać na ulicach Radomia. Próby do trzeciej z naszych wrześniowych premier niespodziewanie bowiem przeniosły się w plener. Było jeszcze "prawdziwiej", o czym możecie się przekonać, oglądając efekty wyprawy uwiecznione na zdjęciach. Zachęcające, nieprawdaż? ;) ... więcej »

 
 

Międzynarodowy Gombrowicz

zapraszamy już od 18 października!!!

18 października rusza jedenasta edycja Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego. Tegoroczny repertuar Festiwalu jest wyjątkowo interesujący i różnorodny. Szersze informacje o poszczególnych spektaklach znajdziecie Państwo w zakładce festiwalowej, a poniżej prezentujemy skrócony "rozkład jazdy" z zachętą do wspólnego "Gombrowiczowskiego świętowania". Czekamy na Was! :-) ... więcej »

 
statystyka