Zarchiwizowane aktualności z roku 2015.r

 

Gombrowicz rusza (w) świat

XI Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski podsumowuje Krystyna Kasińska

Początek nowego roku to naturalny czas podsumowań... Tym razem wracamy do najważniejszego wydarzenia minionej jesieni w naszym teatrze - XI Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczwskiego, o którym pisze Krystyna Kasińska. ... więcej »

 
 

I śmiech niekiedy może być nauką

o "Kolacji dla głupca" pisze Barbara Koś w "Echu Dnia"

"Kolację dla głupca" - sylwestrową premierę Teatru Powszechnego je się z apetytem. Reżyser, Zbigniew Rybka zawierzył autorowi i wraz z siódemką aktorów stworzył wyborny spektakl. Przezabawnych sytuacji i dialogów jest tu wiele, jak też mnóstwo zaskakujących zwrotów akcji. Wszystko to podane jest jak z karty dań w dobrej restauracji. ... więcej »

 
 

UWAGA PREMIERA! - "Szklana menażeria"

zapraszamy na scenę kameralną od 14 lutego :)

14 lutego zapraszamy na premierę "Szklanej menażerii" Tennessee Williamsa w reżyserii Katarzyny Deszcz. Opowieści o nierealnej tęsknocie za idealnym światem, o niespełnionych marzeniach. Poruszającej, mądrej, przenikliwej sztuki o... życiu (i o miłości też). ... więcej »

 
 

Meine Damen und Herren, Mesdames et Messieurs, Ladies and Gentlemen...

o "Cabarecie" pisze Michał Kański w Teatraliach

...byłem na "Cabarecie". Świetne przedstawienie, znakomity show, odważny spektakl, zaprezentowany z rozmachem, wykorzystujący wiele możliwości, jakie stoją przed współczesnym teatrem. Wyszedłem zadowolony, a "Cabaret" uznaję za jedno z najwybitniejszych osiągnięć radomskiej sceny teatralnej. ... więcej »

 
 

Ciesz się tym, co masz

o "Cabarecie" pisze Krystyna Kasińska w "Miesięczniku Prowincjonalnym"

Po raz pierwszy od wielu lat byłam naprawdę zaintrygowana premierą na radomskiej scenie. Na Międzynarodowy Dzień Teatru przygotowano bowiem „Cabaret". Podobnie jak wielu miłośników kina świetnie pamiętam słynny oscarowy film Boba Fossa z niezapomnianymi kreacjami aktorskimi i piękną muzyką. Pomysł realizacji owianego legendą musicalu wydał mi się karkołomny. Niepotrzebnie. Rozmach inscenizacji, gra i śpiew aktorów a także nowiutki czerwony dywan, po którym - po raz pierwszy - przekraczało się progi teatru godne były święta teatru. ... więcej »

 
 

Wyjątkowe walentynki

przed premierą "Szklanej menażerii" z Katarzyną Deszcz rozmawia Agnieszka Wojciechowska z "OK!Magazynu"

Wielu kojarzy 14 lutego z walentynkami. Jednak dla równie licznej grupy wiąże się on z wszechotaczającym kiczem. W tym roku zespół Teatru Powszechnego postanowił zadbać o przyjemną odmianę i właśnie na ten dzień została zaplanowana premiera „Szklanej menażerii" Tennesse'ego Williamsa w reżyserii Katarzyny Deszcz - sztuki poruszającej, mądrej... sztuki o życiu. ... więcej »

 
 

Pełen uroku spektakl-bibelocik

po premierze "Niepodobnym obyczajem" pisze Barbara Koś w "Echu Dnia"

Młodzi aktorzy: Klaudia Kuchtyk, Milena Staszuk, Alan Bochnak i Wojciech Wachuda, realizują reżyserski pomysł doskonale. Recytują Kochanowskiego jak z nut, żartują z niego, kpią. (...) Wizualna i muzyczna strona spektaklu jest niezwykła. (...) Ten pełen uroku spektakl-bibelocik jest naprawdę wart obejrzenia. ... więcej »

 
 

Superprodukcja - CABARET!

premiera 27 marca - w Międzynarodowy Dzień Teatru :)))

Czy pamiętacie Państwo "Cabaret" - słynny oscarowy film Boba Fosse'a ze znakomitymi kreacjami Lizy Minnelli, Joela Grey'a czy Michaela Yorka i takimi przebojami jak „Money, Money..."? Kultowy broadwayowski musical, który stał się kanwą filmowego hitu, jednego z najgenialniejszych w historii kina, już wkrótce zagości na deskach naszej sceny. Próby trwają ;-) ... więcej »

 
 

Genialny „Cabaret" w „Powszechnym"! Nagrody z okazji święta teatru

po premierze pisze Bożena Dobrzyńska w portalu mojradom.pl

Znakomite pomysły inscenizacyjne, świetna gra aktorska, rewelacyjne układy taneczne. Waldemar Zawodziński jako reżyser i pozostali twórcy „Cabaretu" przygotowali wspaniałe przedstawienie. ... więcej »

 
 

Sposób na Kochanowskiego

recenzja Agnieszki Wojciechowskiej z "OK!Magazynu"

"Niepodobnym obyczajem" to świeże, zabawne i intrygujące spojrzenie na coś, co na pierwszy rzut oka wydaje się męczące i nieaktualne. Spektakl najzwyczajniej w świecie wciąga (...). Z pewnością duża w tym zasługa aktorów, którzy wykonali ogromną pracę, by, posługując się trudnym tekstem, zachować naturalność i swobodę. Należą im się gratulacje!
Sezon 2014/2015 kończy się ambitnie - ciekawym, wciągającym, miejscami zabawnym, a przede wszystkim współczesnym spektaklem! ... więcej »

 
 

Czytam ten tekst przez swoje doświadczenia

O tropach interpretacyjnych "Szklanej menażerii" Tennessee Williamsa Tomaszowi Kądzieli opowiada na antenie Radia Rekord reżyser spektaklu Katarzyna Deszcz. ... więcej »

 
 

Rewelacyjny "Cabaret" w Teatrze Powszechnym w Radomiu!

o spektaklu pisze Barbara Koś na łamach "Echa Dnia"

"Cabaret" śmieszy, tumani, wzrusza i przestrasza. Ach, jak bardzo przestrasza. Wszystkim ponad 60 wykonawcom i licznym twórcom tego naprawdę znakomitego przedstawienia należy się głęboki ukłon. ... więcej »

 
 

Doposażamy dużą scenę i modernizujemy widownię

dzięki środkom z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu Miejskiego w Radomiu

 
 

"Szklana menażeria". Spektakl o miłości, która boli

przed sobotnią premierą pisze Katarzyna M. Wiśniewska w "Gazecie Wyborczej"

W sobotę w Teatrze Powszechnym im. Jana Kochanowskiego premiera doskonałej sztuki Tennessee'ego Williamsa "Szklana menażeria" w reżyserii Katarzyny Deszcz. To spektakl o miłości trudnej, wymagającej. ... więcej »

 
 

Kochanowski mniej znany

o "Niepodobnym obyczajem" pisze Michał Kański w Teatraliach

Twórcy teatralnej perełki, jaką jest spektakl "Niepodobnym obyczajem", podpowiedzieli nam, w jaki sposób radzić sobie z poezją renesansową, wskazali kierunek, w którym mogłaby pójść edukacja polonistyczna w naszych szkołach. Zrealizowali naprawdę świetne widowisko, wpuścili trochę świeżego powietrza do dawnej literatury i pokazali, że nawet z tego, co (...) trąci myszką można zrobić kapitalną inscenizację na miarę współczesnych czasów. ... więcej »

 
 

Krzysztof Ludwin "Kolor w architekturze - rozważania"

wernisaż wystawy - 14 lutego, godz. 18.30, Galeria Mozaika

 
 

Kochanowski w konwencji SF. "Nie będzie lipy!"

przed premierą "Niepodobnym obyczajem" pisze Katarzyna M. Wiśniewska w "Gazecie Wyborczej"

Grupa bliżej nieokreślonych, zawieszonych pomiędzy światami postaci, trafia na miejsce ukształtowane ze wspomnień o nieznanym sobie Janie Kochanowskim. Trochę jakby za karę, na zesłaniu, próbują złożyć w całość z niełatwego języka mistrza z Czarnolasu, odległy świat i ludzi go zaludniających. - Nie będzie lipy. Ani Urszulki - zapowiada Andrzej Sadowski, reżyser spektaklu "Niepodobnym obyczajem", którego premiera w piątek w "Powszechnym" ... więcej »

 
 

Oniryczny świat „Cabaretu"

o "Cabarecie" pisze Agnieszka Wojciechowska w "OK!Magazynie"

Całemu zespołowi należą się gorące gratulacje! Spektakl miał swoją premierę 27 marca, czyli w Dniu Teatru - nie moglibyśmy wymarzyć sobie lepszego prezentu. Na tę sztukę po prostu chce się wracać - zachwyca i zaskakuje. Jeśli jeszcze nie mieli Państwo okazji się o tym przekonać, to z pełnym przeświadczeniem zachęcam: idźcie na "Cabaret"! ... więcej »

 
 

Udana premiera "Szklanej menażerii" w Teatrze Powszechnym w Radomiu

recenzja Barbary Koś z "Echa Dnia"

"Szklana menażeria" Tennessee Williamsa w reżyserii Katarzyny Deszcz (...) warsztatowo zrobiona jest wspaniale. ... więcej »

 
 

Znakomity początek sezonu w Teatrze Powszechnym

o "Bogu mordu" pisze Barbara Koś w "Echu Dnia"

Koncertowa gra czwórki aktorów to główny atut pierwszej w nowym sezonie premiery. ... więcej »

 
 

Radomir bawi i krzepi

po premierze "Baśni o dzielnym Radomirze" pisze Barbara Koś w "Echu Dnia"

Przedstawienie zrobione jest wybornie. Bo nagle okazuje się, że najmniejsza ze scen radomskiego teatru - Fraszka , wcale nie jest taka mała! Czeski reżyser, Marek Zákostelecký, znajduje na tej scenie głębię a nawet nieskończoną dal, którą zamierzają pokonać bohaterowie. Koń i jego przyjaciel są więc raz na froncie sceny a raz widać ich w jej głębi. I tak jest z innymi bohaterami. A są oni przepiękni. ... więcej »

 
 

Zaproszenie do "Cabaretu"

z reżyserem Waldemarem Zawodzińskim rozmawia Agnieszka Wojciechowska z "OK!Magazynu"

"Cabaret" to w swoim gatunku niekwestionowane arcydzieło. W tym musicalu jest szczególny urodzaj - co utwór, to hit, są znakomite aranżacje, z ogromnym wyczuciem stylizowane na przedwojenny niemiecki kabaret. Praca nad tym materiałem daje duże możliwości, a przede wszystkim ogromną radość. Mam nadzieję, że w „Cabarecie" uda nam się stworzyć klimat tamtego przedwojennego świata, przede wszystkim jednak spektakl ma zachwycić, bawić, wzruszać. ... więcej »

 
 

Budżet Obywatelski 2016

"Salon artystyczny w Teatrze Powszechnym im. Jana Kochanowskiego" (obszar ogólnomiejski, pozycja 23)

Wychodząc naprzeciw Państwa prośbom i postulatom, Teatr Powszechny złożył do Budżetu Obywatelskiego na rok 2016 wniosek, dotyczący zorganizowania w naszym Teatrze SALONU ARTYSTYCZNEGO. Celem projektu jest modernizacja przestrzeni przeznaczonej dla publiczności - zorganizowanie bufetu dla publiczności. Liczymy na Państwa wsparcie :) ... więcej »

 
 

„Cabaret” – najgenialniejszy musical na deskach radomskiego teatru

spektakl anonsuje Bożena Dobrzyńska w portalu mojradom.pl

Jeśli utworzylibyśmy ranking musicali to „Cabaret" będzie zajmował poczesne miejsce. Ma wszystko to, co predystynuje go do miana arcydzieła - uważa Waldemar Zawodziński, reżyser spektaklu. ... więcej »

 
 

Wakacyjna metamorfoza dużej sceny

realizacja zadania pn. "Doposażenie dużej sceny Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu wraz z modernizacją widowni"

Wraz z końcem sezonu rozpoczęliśmy prace modernizacyjne na naszej dużej scenie. Już za kilka tygodni widownia dużej sceny zmieni się nie do poznania dzięki ministerialnym i miejskim środkom. ... więcej »

 
 

Teatralne porno-love story

o "Niebezpiecznych związkach" w reżyserii Michała Siegoczyńskiego pisze Martyna Dębska w Dzienniku Teatralnym

Reżyser dla uzyskania efektu parodii wykorzystał odwołania do kultury popularnej. (...) Literackie zabiegi, reminiscencje i refleksje dodają smaczku tej nieoczekiwanie współczesnym teatralnym językiem opowiedzianej historii, gdzie miłość jest miłością, ale też pretekstem do zarabiania pieniędzy. Gęsty tekst musiał być nie lada wyzwaniem zarówno dla reżysera, ale i dla aktorskiej młodzieży tego teatru. W spektaklu bierze udział pięcioro aktorów i cała piątka zagrała bardzo dobre przedstawienie. ... więcej »

 
 
 
 

Jakie związki?

O "Niebezpiecznych związkach" Michała Siegoczyńskiego pisze Diana Tomaszewska w Teatraliach

Michał Siegoczyński stworzył spektakl niebywały, bo niewątpliwie zainspirowany powieścią francuskiego pisarza, ale tworzący jednocześnie własną formę, która może samodzielnie funkcjonować, nawet bez konieczności uruchamiania literackich kontekstów. ... więcej »

 
 

"Cabaret"- oniryczny Berlin i widmo zagłady

przed premierą "Cabaretu" pisze Katarzyna M. Wiśniewska w "Gazecie Wyborczej"

W piątek, w Międzynarodowy Dzień Teatru, Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego zaprasza na wyjątkowy, przygotowany z niezwykłym rozmachem spektakl - "Cabaret" w reż. Waldemara Zawodzińskiego. - "Cabaret" jest bardzo mądrym wyborem, bo to pozycja, która stale będzie w klasyce gatunku - mówi reżyser. ... więcej »

 
 

Gorący wrzesień w teatrze :-)

Już niestety za nami gorące wakacje, ale za to przed nami równie gorący nowy sezon teatralny, który zainaugurujemy 11 i 12 września aż dwoma premierami. Ciekawi jesteście jakimi? ... więcej »

 
 

Rozśpiewany powrót do "cudownych lat"

czyli "DORIS DAY - Sentymentalna podróż". Nasza propozycja na Sylwestra i Karnawał 2016!

Czy znacie Państwo takie przeboje jak „Que sera, sera", „Dream a Little Dream of Me", „Fly Me To The Moon" czy „Perhaps, Perhaps, Perhaps"? (Jeśli nie jesteście pewni, sprawdźcie, klikając w tytuł, ale jesteśmy przekonani, że znacie je doskonale :) ... więcej »

 
 

250-lecie teatru publicznego w Polsce

Bilet do teatru za... 250 groszy

Ponad 100 teatrów w całym kraju zagra 23 maja spektakle w specjalnej cenie 250 groszy (2,5 zł). W tej grupie znajdziemy się i my :) ... więcej »

 
 
 
 

Teatralny jubileusz z Kochanowskim

z Andrzejem Sadowskim o spektaklu "Niepodobnym obyczajem" rozmawia Agnieszka Wojciechowska z "OK!Magazynu"

23 maja będziemy świętowanać 250-lecie teatru publicznego w Polsce. Także i Radom włącza się w te obchody i to spektaklem niebagatelnym. W naszym teatrze pojawi się gość wyjątkowy - jego patron - Jan Kochanowski. Reżyser Andrzej Sadowski zgodził się zdradzić kilka szczegółów dotyczących swojego nowego projektu. ... więcej »

 
 

Teatr Powszechny okazyjnie sprzeda fotele teatralne

W związku z prowadzoną modernizacją widowni dużej sceny, Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu sprzeda po bardzo okazyjnej cenie 334 fotele teatralne w kolorze czerwonym. ... więcej »

 
 

Pomagamy!

zbieramy pieniądze dla Magdaleny Swat

Przez cały październik wolontariusze, współpracujący z naszym Teatrem i Centrum Młodzieży ARKA, po spektaklach na dużej scenie zbierać będą pieniądze na leczenie Pani Magdaleny Swat. Pani Magda od dwóch lat dzielnie walczy z rakiem trzustki. Wszystkich Państwa, którzy możecie wesprzeć tę akcję swoim datkiem, serdecznie prosimy o pomoc! ... więcej »

 
 
 

Kochanowski i Wyspiański

czyli KLASYKA ŻYWA w naszym teatrze

Już w październiku, po kilkumiesięcznej przerwie na afisz powracają absolutnie wyjątkowe spektakle - "Wesele" w inscenizacji Mikołaja Grabowskiego i "Niepodobnym obyczajem" w reżyserii Andrzeja Sadowskiego.
Myślicie, że lektury są nudne? Nic bardziej mylnego! Gwarantujemy Wam dwa całkowicie nowe, odświeżające i niebanalne spotkania z klasyką!  ... więcej »

 
 

DORIS DAY - Sentymentalna podróż

prapremiera polska musicalu w Radomiu już w Sylwestra!

Jeśli nie macie jeszcze Państwo sprecyzowanych karnawałowych planów, zapraszamy do teatru! Na rozpoczynający się karnawał przygotowaliśmy dla Was wielkie widowisko - "Doris Day - Sentymentalna podróż". Na pierwsze popremierowe spektakle zapraszamy już od 1 stycznia 2016 roku, tuż po sylwestrowych szaleństwach! Będziemy na Was czekać! :))) ... więcej »

 
 

Przetarg na dostawę i montaż foteli teatralnych dla widowni dużej sceny

Wyjaśnienie treści Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia

 
 

Uwaga, prapremiera!

"Baśń o dzielnym Radomirze", reżyseria Marek Zákostelecký. Zapraszamy na scenę Fraszka już od 2 października!

Trwają właśnie ostatnie próby do najbliższej premiery - adresowanej do najmłodszych Widzów „Baśni o dzielnym Radomirze" Marty Guśniowskiej w inscenizacji czeskiego reżysera, Marka Zakostelecky'ego.
Baśń opowiada o legendarnym założycielu Radomia. A wiecie dlaczego Radomir tak właśnie miał na imię? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w spektaklu. ... więcej »

 
 

Grudzień - czas prezentów

A może ofiarować bliskim... wizytę w teatrze?

Tych z Was, którzy chcieliby zaskoczyć rodzinę i przyjaciół eleganckim, oryginalnym i niezapomnianym gwiazdkowym prezentem, zapraszamy do naszego Biura Obsługi Widzów. ... więcej »

 
 

Spotkanie z Jarosławem Rabendą, autorem książki "Kiedy ślepiec płacze", w obiektywie Sławomira Zajączkowskiego

https://www.facebook.com/Kiedy.slepiec.placze

Spotkanie relacjonuje Barbara Koś na łamach "Echa Dnia" ... więcej »

 
 

"Doris Day" w RDC!

Już wkrótce Święta Bożego Narodzenia, a po nich szampańska sylwestrowa noc i... nasza premiera, "Doris Day - Sentymentalna podróż". Barbara Bednarz na antenie Radia Dla Ciebie rozmawiała z twórcami spektaklu. Oto, co opowiedzieli :) ... więcej »

 
 

OGŁOSZENIE

zakupimy stare dziecięce wózki

Do jednej z naszych najbliższych premier poszukujemy starych dziecięcych wózków.
Jeśli ktoś z Państwa ma takowy pojazd na zbyciu, prosimy o przysłanie jego zdjęcia wraz z informacją o cenie.
Czekamy na Wasze wiadomości pod tym ADRESEM. ... więcej »

 
 

Spotkanie z Jarosławem Rabendą, autorem powieści "Kiedy ślepiec płacze"

9 października, godz. 20.00, scena kameralna - wstęp wolny. Zapraszamy!

 
 
 

Spędź z nami ferie! ;-)

Choć ferie trwają w najlepsze, śniegu jak na lekarstwo (słońca niestety też). Co zrobić w takiej sytuacji? Oczywiście wybrać się do Teatru! Obiecujemy przegnać szarugę i dać Wam odrobinę słońca. ... więcej »

 
 

"Niepodobnym obyczajem" wg Jana Kochanowskiego

PREMIERA 22 maja na scenie kameralnej. Zapraszamy!

Już w najbliższy piątek zapraszamy Państwa na premierę naszego najnowszego spektaklu, którego bohaterem będzie... Jan Kochanowski. Niepodobnym obyczajem na scenie zobaczymy czwórkę młodych aktorów, którzy pod czujnym okiem Andrzeja Sadowskiego mierzą się z niełatwymi staropolskimi utworami poety. Co wyjdzie z tych prób? Przekonajcie się sami! Obecność obowiązkowa (wszak rzecz dotyczy naszego patrona! ;) ... więcej »

 
 

Wakacje, wakacje... :-)

Serdecznie dziękujemy Państwu za wspólny sezon i życzymy udanych, pełnych słońca wakacji! Widzimy się już we wrześniu! :D ... więcej »

 
 

Święto Zmarłych

"Pozostanie po nas tyle, ile miejsca w sercu i pamięci przeznaczą nam inni..."

Byli z nami jeszcze wczoraj, miesiąc, rok, kilka lat temu... Byli. Odeszli za szybko... W dniu takim, jak dziś, wspominamy naszych Kolegów. Odpoczywajcie w pokoju ['] ... więcej »

 
statystyka