Zarchiwizowane aktualności z maja 2015 r.

 

Meine Damen und Herren, Mesdames et Messieurs, Ladies and Gentlemen...

o "Cabarecie" pisze Michał Kański w Teatraliach

...byłem na "Cabarecie". Świetne przedstawienie, znakomity show, odważny spektakl, zaprezentowany z rozmachem, wykorzystujący wiele możliwości, jakie stoją przed współczesnym teatrem. Wyszedłem zadowolony, a "Cabaret" uznaję za jedno z najwybitniejszych osiągnięć radomskiej sceny teatralnej. ... więcej »

 
 

Pełen uroku spektakl-bibelocik

po premierze "Niepodobnym obyczajem" pisze Barbara Koś w "Echu Dnia"

Młodzi aktorzy: Klaudia Kuchtyk, Milena Staszuk, Alan Bochnak i Wojciech Wachuda, realizują reżyserski pomysł doskonale. Recytują Kochanowskiego jak z nut, żartują z niego, kpią. (...) Wizualna i muzyczna strona spektaklu jest niezwykła. (...) Ten pełen uroku spektakl-bibelocik jest naprawdę wart obejrzenia. ... więcej »

 
 

Kochanowski w konwencji SF. "Nie będzie lipy!"

przed premierą "Niepodobnym obyczajem" pisze Katarzyna M. Wiśniewska w "Gazecie Wyborczej"

Grupa bliżej nieokreślonych, zawieszonych pomiędzy światami postaci, trafia na miejsce ukształtowane ze wspomnień o nieznanym sobie Janie Kochanowskim. Trochę jakby za karę, na zesłaniu, próbują złożyć w całość z niełatwego języka mistrza z Czarnolasu, odległy świat i ludzi go zaludniających. - Nie będzie lipy. Ani Urszulki - zapowiada Andrzej Sadowski, reżyser spektaklu "Niepodobnym obyczajem", którego premiera w piątek w "Powszechnym" ... więcej »

 
 

Oniryczny świat „Cabaretu"

o "Cabarecie" pisze Agnieszka Wojciechowska w "OK!Magazynie"

Całemu zespołowi należą się gorące gratulacje! Spektakl miał swoją premierę 27 marca, czyli w Dniu Teatru - nie moglibyśmy wymarzyć sobie lepszego prezentu. Na tę sztukę po prostu chce się wracać - zachwyca i zaskakuje. Jeśli jeszcze nie mieli Państwo okazji się o tym przekonać, to z pełnym przeświadczeniem zachęcam: idźcie na "Cabaret"! ... więcej »

 
 

Udana premiera "Szklanej menażerii" w Teatrze Powszechnym w Radomiu

recenzja Barbary Koś z "Echa Dnia"

"Szklana menażeria" Tennessee Williamsa w reżyserii Katarzyny Deszcz (...) warsztatowo zrobiona jest wspaniale. ... więcej »

 
 

Teatr Powszechny okazyjnie sprzeda fotele teatralne

W związku z prowadzoną modernizacją widowni dużej sceny, Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu sprzeda po bardzo okazyjnej cenie 334 fotele teatralne w kolorze czerwonym. ... więcej »

 
 

"Niepodobnym obyczajem" wg Jana Kochanowskiego

PREMIERA 22 maja na scenie kameralnej. Zapraszamy!

Już w najbliższy piątek zapraszamy Państwa na premierę naszego najnowszego spektaklu, którego bohaterem będzie... Jan Kochanowski. Niepodobnym obyczajem na scenie zobaczymy czwórkę młodych aktorów, którzy pod czujnym okiem Andrzeja Sadowskiego mierzą się z niełatwymi staropolskimi utworami poety. Co wyjdzie z tych prób? Przekonajcie się sami! Obecność obowiązkowa (wszak rzecz dotyczy naszego patrona! ;) ... więcej »

 
statystyka