Zarchiwizowane aktualności z stycznia 2015 r.

 

Gombrowicz rusza (w) świat

XI Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski podsumowuje Krystyna Kasińska

Początek nowego roku to naturalny czas podsumowań... Tym razem wracamy do najważniejszego wydarzenia minionej jesieni w naszym teatrze - XI Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczwskiego, o którym pisze Krystyna Kasińska. ... więcej »

 
 

I śmiech niekiedy może być nauką

o "Kolacji dla głupca" pisze Barbara Koś w "Echu Dnia"

"Kolację dla głupca" - sylwestrową premierę Teatru Powszechnego je się z apetytem. Reżyser, Zbigniew Rybka zawierzył autorowi i wraz z siódemką aktorów stworzył wyborny spektakl. Przezabawnych sytuacji i dialogów jest tu wiele, jak też mnóstwo zaskakujących zwrotów akcji. Wszystko to podane jest jak z karty dań w dobrej restauracji. ... więcej »

 
 

UWAGA PREMIERA! - "Szklana menażeria"

zapraszamy na scenę kameralną od 14 lutego :)

14 lutego zapraszamy na premierę "Szklanej menażerii" Tennessee Williamsa w reżyserii Katarzyny Deszcz. Opowieści o nierealnej tęsknocie za idealnym światem, o niespełnionych marzeniach. Poruszającej, mądrej, przenikliwej sztuki o... życiu (i o miłości też). ... więcej »

 
 

Wyjątkowe walentynki

przed premierą "Szklanej menażerii" z Katarzyną Deszcz rozmawia Agnieszka Wojciechowska z "OK!Magazynu"

Wielu kojarzy 14 lutego z walentynkami. Jednak dla równie licznej grupy wiąże się on z wszechotaczającym kiczem. W tym roku zespół Teatru Powszechnego postanowił zadbać o przyjemną odmianę i właśnie na ten dzień została zaplanowana premiera „Szklanej menażerii" Tennesse'ego Williamsa w reżyserii Katarzyny Deszcz - sztuki poruszającej, mądrej... sztuki o życiu. ... więcej »

 
 

Superprodukcja - CABARET!

premiera 27 marca - w Międzynarodowy Dzień Teatru :)))

Czy pamiętacie Państwo "Cabaret" - słynny oscarowy film Boba Fosse'a ze znakomitymi kreacjami Lizy Minnelli, Joela Grey'a czy Michaela Yorka i takimi przebojami jak „Money, Money..."? Kultowy broadwayowski musical, który stał się kanwą filmowego hitu, jednego z najgenialniejszych w historii kina, już wkrótce zagości na deskach naszej sceny. Próby trwają ;-) ... więcej »

 
 

Czytam ten tekst przez swoje doświadczenia

O tropach interpretacyjnych "Szklanej menażerii" Tennessee Williamsa Tomaszowi Kądzieli opowiada na antenie Radia Rekord reżyser spektaklu Katarzyna Deszcz. ... więcej »

 
 

Spędź z nami ferie! ;-)

Choć ferie trwają w najlepsze, śniegu jak na lekarstwo (słońca niestety też). Co zrobić w takiej sytuacji? Oczywiście wybrać się do Teatru! Obiecujemy przegnać szarugę i dać Wam odrobinę słońca. ... więcej »

 
statystyka