Zarchiwizowane aktualności z września 2015 r.

 

Znakomity początek sezonu w Teatrze Powszechnym

o "Bogu mordu" pisze Barbara Koś w "Echu Dnia"

Koncertowa gra czwórki aktorów to główny atut pierwszej w nowym sezonie premiery. ... więcej »

 
 

Teatralne porno-love story

o "Niebezpiecznych związkach" w reżyserii Michała Siegoczyńskiego pisze Martyna Dębska w Dzienniku Teatralnym

Reżyser dla uzyskania efektu parodii wykorzystał odwołania do kultury popularnej. (...) Literackie zabiegi, reminiscencje i refleksje dodają smaczku tej nieoczekiwanie współczesnym teatralnym językiem opowiedzianej historii, gdzie miłość jest miłością, ale też pretekstem do zarabiania pieniędzy. Gęsty tekst musiał być nie lada wyzwaniem zarówno dla reżysera, ale i dla aktorskiej młodzieży tego teatru. W spektaklu bierze udział pięcioro aktorów i cała piątka zagrała bardzo dobre przedstawienie. ... więcej »

 
 

Pomagamy!

zbieramy pieniądze dla Magdaleny Swat

Przez cały październik wolontariusze, współpracujący z naszym Teatrem i Centrum Młodzieży ARKA, po spektaklach na dużej scenie zbierać będą pieniądze na leczenie Pani Magdaleny Swat. Pani Magda od dwóch lat dzielnie walczy z rakiem trzustki. Wszystkich Państwa, którzy możecie wesprzeć tę akcję swoim datkiem, serdecznie prosimy o pomoc! ... więcej »

 
 

Kochanowski i Wyspiański

czyli KLASYKA ŻYWA w naszym teatrze

Już w październiku, po kilkumiesięcznej przerwie na afisz powracają absolutnie wyjątkowe spektakle - "Wesele" w inscenizacji Mikołaja Grabowskiego i "Niepodobnym obyczajem" w reżyserii Andrzeja Sadowskiego.
Myślicie, że lektury są nudne? Nic bardziej mylnego! Gwarantujemy Wam dwa całkowicie nowe, odświeżające i niebanalne spotkania z klasyką!  ... więcej »

 
 

Uwaga, prapremiera!

"Baśń o dzielnym Radomirze", reżyseria Marek Zákostelecký. Zapraszamy na scenę Fraszka już od 2 października!

Trwają właśnie ostatnie próby do najbliższej premiery - adresowanej do najmłodszych Widzów „Baśni o dzielnym Radomirze" Marty Guśniowskiej w inscenizacji czeskiego reżysera, Marka Zakostelecky'ego.
Baśń opowiada o legendarnym założycielu Radomia. A wiecie dlaczego Radomir tak właśnie miał na imię? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w spektaklu. ... więcej »

 
statystyka