Zarchiwizowane aktualności z roku 2016.r

 

Ludzie o małej duszy

o "Bogu mordu" pisze Krystyna Kasińska w "Miesięczniku Prowincjonalnym"

 
 

„Ślub" Gombrowicza w teatrze w Radomiu. Polskie postacie jak z tragedii Szekspira

o spektaklu pisze Jan Bończa-Szabłowski w "Rzeczpospolitej"

Grabowski zrealizował własny „Ślub" z zespołem Teatru Powszechnego w Radomiu. Powstało przedstawienie ważne dla percepcji tego utworu, zasługujące na uwagę z co najmniej kilku względów. ... więcej »

 
 

Nowy hit?

o "Doris Day" pisze Barbara Koś w "Echu Dnia"

„Doris Day - Sentymentalna podróż" stanie się zapewne nowym hitem. Po „Piaf" i „Cabarecie" Powszechny może sobie wpisać na plus kolejny musical. ... więcej »

 
 

Sto procent widoczności

o "Ślubie" Mikołaja Grabowskiego pisze Przemysław Skrzydelski w tygodniku "wSieci"

„Ślub" Gombrowicza w dwóch odsłonach: Anny Augustynowicz i Mikołaja Grabowskiego. Dwa przykłady dobrych reżyserskich decyzji. ... więcej »

 
 

Barwnie, różnorodnie i ciekawie, czyli teatralny Radom 2015

miniony rok w Teatrze Powszechnym podsumowuje Paulina Borek-Ofiara w Teatraliach

Obrana i konsekwentnie realizowana od lat linia repertuarowa naprawdę może się podobać. Każdy znajdzie tu bowiem coś dla siebie. Różnorodność to dobry kierunek dla jedynego teatru w ponad 200-tysięcznym mieście. Ważne, by tworzyć teatr dla ludzi: bawić i uczyć. Stawiać pytania, pokazywać nowe, akcentować to, co istotne. Czyż to nie najważniejsza misja teatru publicznego? ... więcej »

 
 

Prezydent Miasta Radomia zaprasza do składania ofert

na wykonanie usługi w zakresie przeprowadzenia badania sprawozdania finansowego Teatru Powszechnego im. J. Kochanowskiego w Radomiu za rok 2016

 
 

Zaskakujący spektakl

O "Niebezpiecznych związkach" Michała Siegoczyńskiego pisze Krystyna Kasińska w "Miesięczniku Prowincjonalnym"

 
 

"Władza" - zapowiedź spektaklu na antenie RDC

Z twórcami spektaklu rozmawiała Barbara Bednarz. Zachęcamy do posłuchania! :)

 
 

Kabaret w świecie totalitaryzmu

o "Cabarecie" pisze Jan Bończa-Szabłowski w "Rzeczpospolitej"

Powstało efektownie, sprawnie zrealizowane widowisko. Oprócz aktorów wystąpili tancerze, a nawet kulturyści, a wszystko przyprawiono nieco bawarskim poczuciem humoru. Radomski "Cabaret" ma rozmach, na jaki pozwalają nie tylko gabaryty sceny Teatru im. Kochanowskiego. ... więcej »

 
 
 
 

"Władza" Nicka Deara w reżyserii Andrzeja Bubienia

nasza najbliższa premiera!

Od kilku tygodni trwają u nas intensywne próby do spektaklu, na który zaprosimy Państwa wraz z nadejściem wiosny. Premiera "Władzy" Nicka Deara w reżyserii Andrzeja Bubienia już 18 marca :) Koniecznie do zobaczenia! ... więcej »

 
 

"Władza" - państwo podporządkowane jednemu człowiekowi

premierę anonsuje Katarzyna M. Wiśniewska w "Gazecie Wyborczej"

To rzeczywiście bardzo dobra sztuka, bo mówi nie tylko o władzy w sensie bezpośrednim, czyli o pewnej aluzji politycznej, ale też o władzy człowieka nad człowiekiem, matki nad synem, pieniądza nad nami, naszych pożądań nad naszą głową, o różnym sposobie myślenia o władzy. To wielopoziomowy tekst, w którym każdy znajdzie coś, z czym się będzie mógł zderzyć, obejrzeć jakby w zwierciadle, bo z taką władzą się w życiu zderzamy codziennie - zdradza Bubień. ... więcej »

 
 

Przed sezonem...

Już za kilkanaście dni rozpoczniemy nasz 40. (sic!) sezon artystyczny. Ciężko pracowaliśmy nad tym, aby był wyjątkowy i by nie zabrakło w nim interesujących nowości, ulubionych bohaterów, znakomitych twórców i niezapomnianych wrażeń. Mamy nadzieję, że znajdziecie wiele powodów, żeby tej jesieni jak najczęściej kierować swoje kroki w stronę Teatru. ... więcej »

 
 

Żądza "Władzy"

z reżyserem spektaklu Andrzejem Bubieniem rozmawia Agnieszka Wojciechowska z "OK!Magazynu"

„Władza" jest tekstem aluzyjnym, których dzisiaj mamy już niewiele, a ten jest rzeczywiście bardzo dobrze napisany. Stanowi pewną krzyżówkę, którą widz ma rozwiązać. Oprócz tego, że śledzi on perypetie bohaterów - kogoś lubi, kogoś nie, z kimś się identyfikuje lub nie - to przy okazji rozwiązuje pewien rebus, w którym za postaciami kryją się inne postacie czy nazwiska, które znamy, które nas otaczają. ... więcej »

 
 

Ludzkie namiętności w świecie zmarłych

przed premierą "Boboka" pisze Katarzyna M. Wiśniewska w "Gazecie Wyborczej"

- W "Boboku" śmiejemy się z człowieka, z sensu, który nie ma znaczenia. Nawet po tamtej stronie okazuje się, że ważne dla człowieka jest to, jaki ma tytuł, status, majątek. To nawet nie humor, tylko satyra nad naszymi pustymi zachciankami - mówi w rozmowie z "Wyborczą" Lifanov. ... więcej »

 
 

"Bobok" Grigorija Lifanova jest arcydziełem!

o naszym najnowszym spektaklu pisza Barbara Koś na łamach "Echa Dnia"

Znakomita premiera w Teatrze Powszechym. "Bobok" Grigorija Lifanova to pokaz maestrii reżyserskiej, aktorskiej i wszystkich twórców przedstawienia. ... więcej »

 
 

Kwiecień plecień, bo przeplata...

czyli trochę w siedzibie, trochę na wyjeździe :)

Kwiecień będzie stał u nas pod znakiem (jak zawsze) wytężonej pracy i wyjazdów. Miło nam poinformować, że w najbliższym czasie aż trzy radomskie spektakle jadą na festiwale! ... więcej »

 
 

Po raz dwunasty zapraszamy na święto Mistrza Gombrowicza!

XII Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski, 22-29 października 2016

Do rywalizacji o Grand Prix oraz nagrody indywidualne w tym roku staną zespoły z Polski (Warszawa, Wrocław, Szczecin, Opole, Łódź, Toruń, Radom), Francji (Marsylia), Węgier (Budapeszt, Vác), Hiszpanii (Madryt) i Argentyny (Buenos Aires). Spektakle oceniać będzie międzynarodowe jury, złożone z krytyków, dziennikarzy i twórców. Zapowiada się kilkudniowy maraton wypełniony przedstawieniami, z których wyłania się wiele zaskakujących twarzy Witolda Gombrowicza. Serdecznie zapraszamy! ... więcej »

 
 

"Jabłko" w teatrze. Miłosny trójkąt i... rak wywołujący katharsis

premierę anonsuje Katarzyna M. Wiśniewska w "Gazecie Wyborczej"

Jabłko jest jedną wielką metaforą. Prawda jest taka, że to bardzo prosta historia, kompletnie z życia wzięta. Moglibyśmy pójść np. do parku, usiąść na ławce i przysłuchiwać się opowieściom ludzi, a jeszcze lepiej - myślom, bo w myślach nie kłamiemy, to by była właśnie taka historia - opowiada reżyser Tomasz Dutkiewicz, który jednocześnie wciela się w rolę męża - Andy'ego. ... więcej »

 
 

UWAGA! ODWOŁANY SPEKTAKL

"Baśń o dzielnym Radomirze" - 10 kwietnia, godz. 13.00, scena Fraszka

Uprzejmie informujemy, że z powodu choroby aktora, zmuszeni jesteśmy odwołać spektakl "Baśń o dzielnym Radomirze" w niedzielę, 10 kwietnia 2016. ... więcej »

 
 

FERIE W TEATRZE :)

W jaki sposób najciekawiej zagospodarować dzieciom wolny czas (zwłaszcza, kiedy aura nie rozpieszcza i na białe szaleństwo trudno liczyć)? Rzecz jasna, proponując im wyjście do teatru! Zaręczamy, że tej wizyty długo nie zapomną!
Tym bardziej, że w czasie ferii na naszej scenie Fraszka na dzieciaki czeka nietuzinkowy rycerz Radomir i jego przesympatyczny kompan... Znakomita zabawa murowana! ... więcej »

 
 

Wesołych Świąt! :)

Szanowni Państwo, życzymy Wam miłych, spokojnych, pogodnych Świąt! ... więcej »

 
 

Czytanie powieści Wojciecha Pestki pt. "Powiedzcie swoim"

Serdecznie zapraszamy w środę 22 czerwca o godz. 18.00 na scenę kameralną! :)

W związku z trwającymi obchodami 40. rocznicy Radomskiego Czerwca '76 serdecznie zapraszamy na otwarte czytanie powieści Wojciecha Pestki pt. "Powiedzcie swoim", poświęconej tamtym wydarzeniom. Fragmenty książki czytać będą Jarosław Rabenda i Łukasz Węgrzynowski, rozmowę z Autorem poprowadzi Robert Utkowski. ... więcej »

 
 

Wakacje! ;)

Serdecznie dziękujemy Państwu za wspólnie przeżyte, niezapomniane chwile minionego sezonu.
Życzymy Wam wakacji pełnych słońca, radości i fantastycznych wrażeń. ☀ ⛵ ... więcej »

 
 

UWAGA! Zmiany w repertuarze

Uprzejmie informujemy, że z powodu choroby aktorki odwołane zostają spektakle "Prawdy" w dniach 12, 13, 14, 15 października. ... więcej »

 
 

UWAGA! Zmiana miejsca prezentacji spektaklu

"Iwona, księżniczka Burgunda" En Rang d'Oignons compagnie - 28.10. godz. 18.00, TEATRALNA MALARNIA

 
statystyka