Zarchiwizowane aktualności z września 2016 r.

 

Przed sezonem...

Już za kilkanaście dni rozpoczniemy nasz 40. (sic!) sezon artystyczny. Ciężko pracowaliśmy nad tym, aby był wyjątkowy i by nie zabrakło w nim interesujących nowości, ulubionych bohaterów, znakomitych twórców i niezapomnianych wrażeń. Mamy nadzieję, że znajdziecie wiele powodów, żeby tej jesieni jak najczęściej kierować swoje kroki w stronę Teatru. ... więcej »

 
 

Ludzkie namiętności w świecie zmarłych

przed premierą "Boboka" pisze Katarzyna M. Wiśniewska w "Gazecie Wyborczej"

- W "Boboku" śmiejemy się z człowieka, z sensu, który nie ma znaczenia. Nawet po tamtej stronie okazuje się, że ważne dla człowieka jest to, jaki ma tytuł, status, majątek. To nawet nie humor, tylko satyra nad naszymi pustymi zachciankami - mówi w rozmowie z "Wyborczą" Lifanov. ... więcej »

 
 

"Bobok" Grigorija Lifanova jest arcydziełem!

o naszym najnowszym spektaklu pisza Barbara Koś na łamach "Echa Dnia"

Znakomita premiera w Teatrze Powszechym. "Bobok" Grigorija Lifanova to pokaz maestrii reżyserskiej, aktorskiej i wszystkich twórców przedstawienia. ... więcej »

 
 

Po raz dwunasty zapraszamy na święto Mistrza Gombrowicza!

XII Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski, 22-29 października 2016

Do rywalizacji o Grand Prix oraz nagrody indywidualne w tym roku staną zespoły z Polski (Warszawa, Wrocław, Szczecin, Opole, Łódź, Toruń, Radom), Francji (Marsylia), Węgier (Budapeszt, Vác), Hiszpanii (Madryt) i Argentyny (Buenos Aires). Spektakle oceniać będzie międzynarodowe jury, złożone z krytyków, dziennikarzy i twórców. Zapowiada się kilkudniowy maraton wypełniony przedstawieniami, z których wyłania się wiele zaskakujących twarzy Witolda Gombrowicza. Serdecznie zapraszamy! ... więcej »

 
statystyka