Andrzej Sadowski

Jestem


Reżyseria i scenografia
Andrzej Sadowski
Muzyka
Małgorzata Tekiel
prapremiera 16.02.2018
Scena Kotłownia

OBSADA

OPIS

„Jestem" jest opowieścią o trudnym okresie dojrzewania głównej bohaterki Joanny.  Dziewczyna zwierza się w nim ze swoich kłopotów, opowiada o ciągłych nieporozumieniach z matką, o przyjaźni, o miłości - tej szczerej, prawdziwej, jak też i tej fałszywej, zgubnej. Dramatyczna historia Joanny jest zarazem opowieścią o tym, jak łatwo w tym okresie życia jest popełnić błąd i jak wielką cenę trzeba za to zapłacić.

Przyglądając się losom głównej bohaterki, wnikliwie obserwujemy również otoczenie, które wywiera niemały (nie zawsze pozytywny) wpływ na to, co dzieje się w życiu młodego człowieka -- na podejmowane w tym wieku decyzje, dokonywane wybory. 

„Jestem" to - kolejny po „Pamiętniku narkomanki", granym na deskach Teatru Powszechnego przed kilkoma laty - spektakl o wymiarze edukacyjnym, dotykający m.in. kwestii budowania własnej tożsamości, poszukiwania akceptacji i problemu uzależnień wśród nastolatków. Przedstawienie wzbogacają songi, wykonywane przez aktora i rapera Mateusza „Kota" Kocięckiego.Partner Teatru