Ray Cooney 

Mayday

Run for your wife

 

Jedna z najśmieszniejszych komedii wszech czasów. Historia obrotnego taksówkarza-bigamisty, który bezkolizyjnie lawiruje pomiędzy dwoma domami i dwiema różnymi kobietami. Do czasu... Banalny wypadek sprawi, że skrzętnie skrywana tajemnica zacznie wychodzić na jaw. Czy mężczyźnie uda się zatrzymać lawinę nieprzewidywalnych zdarzeń, które nieuchronnie zmierzają do demaskacji?
Niezwykłe zbiegi okoliczności, dwie kochające żony, homoseksualista i w dodatku dwóch inspektorów policji - to za dużo, nawet jak na obrotnego taksówkarza.Takiej dawki humoru nie można przegapić!

* * *

Gag goni gag, próby wyjaśnienia tylko wszystko gmatwają. Publiczność reaguje znakomicie, co oczywiście jest też zasługą reżysera i aktorów. Wśród nich zaś przede wszystkim będącego w świetnej formie Jarosława Rabendy.
Bożena Dobrzyńska, www.mojradom.pl, 3.01.2008


Kolejne minuty spektaklu przynoszą nowe postaci i coraz to bardziej humorystyczne intrygi (...) i widz niepostrzeżenie zostaje wciągnięty w sprawy bohaterów, przygniatanych narastającymi w zawrotnym tempie kłopotami, które rozśmieszają do łez.
Monika Firlej, „Gazeta Wyborcza", 2.01.2008

 

fot. Dariusz Redos

 
 
  • Przekład

    Elżbieta Woźniak
  • Reżyseria

    Andrzej Zaorski
  • Scenografia

    Jerzy Rudzki
Czas trwania: 120 min (1 przerwa)
 

Obsada

John Jarosław Rabenda
Barbara Joanna Jędrejek
Mary Iwona Pieniążek
Stanley Robert Ostolski (gościnnie)
Inspektor Troughton Krzysztof Prałat (gościnnie)
Inspektor Porterhouse Włodzimierz Mancewicz (gościnnie)
Bobby Łukasz Mazurek
Przyjaciel Bobby'ego Adam Majewski
statystyka