Geraldine Aron 

Mój boski rozwód

My Brilliant Divorce

 

„Kay zapewniała mnie, że pierwsze 50 lat w życiu kobiety to są te najgorsze. Mówiła, że powinnam spojrzeć na swoje życie jak na smakowity obiad, a na mężczyznę jak na dodatek - przyjemny, ale niekonieczny. Poradziła mi, żebym się sobie oświadczyła, sama przyjęła oświadczyny i sama wyszła za siebie. Aby... kochać siebie aż do śmierci. Śmiejcie się jak chcecie, ale mi to pomogło".

G. Aron "Mój boski rozwód"

 

Czy życie po rozstaniu może mieć barwy i pełnię? Jak walczyć z samotnością i nieuchronnym wpływem praw grawitacji na pewne części ciała? Na te i inne pytania znajdziecie Państwo odpowiedź w zabawnej sztuce o życiu po rozwodzie.

"Mój boski rozwód" to utkana z zaskakujących sytuacji, śmiesznych tekstów i wzruszających momentów historia Angeli, sympatycznej kobiety w średnim wieku, która nagle po latach spokojnego, ułożonego życia musi zmierzyć się z całkowicie nową dla siebie sytuacją - odejściem męża.

Sztuka skrząca się dowcipnymi spostrzeżeniami na temat relacji damsko-męskich, przyjaźni i zazdrości, miłości i seksu. Pełna humoru, ciepła i życiowej mądrości opowieść o przemijaniu i radości życia, o tęsknotach i lękach, które - od wieków przypisywane kobietom - może wcale nie są wyłącznie kobiece?...

(ak)

Wspaniały aktorski popis - recenzja Barbary Koś z "Echa Dnia"

Mój boski rozwód, czyli... - recenzja D. T.-P. z portalu cozadzien

 

 

fot. M. Strudziński

 
 
 • Przekład

  Anna Wołek, Krystyna Podleska
 • Reżyseria

  Zbigniew Rybka
 • Scenografia

  Iza Toroniewicz
 • Światła

  Olaf Tryzna
 • Opracowanie muzyczne

  Krzysztof Prałat
 

Obsada

statystyka