Ślub

 

"Ślub" to dramat mroczny, gęsty. Dla reżyserów jest zawsze wielkim wyzwaniem. Swoje wcześniejsze i późniejsze "Śluby" pamiętam, ale nie zrobiły one na mnie tak wielkiego wrażenia. Dzisiejszy "Ślub" Zawodzińskiego złamał mnie i pogruchotał.

Michał Lenarciński "Dziennik Łódzki", 07.03.2007

 

Znakomity spektakl na Małej Scenie Teatru Jaracza! Waldemar Zawodziński w podwójnej roli reżysera i scenografa dał nam "Ślub" nowoczesny, efektowny a przy tym ważny i mądry (...). Zawodziński rozumie parodystyczny charakter tekstu a jednocześnie potrafi nadać mu charakter współczesnej przypowieści.

Piotr Grobliński "Reymont" 06.03-2007

 

(...) Wydarzeniem okazał się łódzki "Ślub" wyreżyserowany przez Waldemara Zawodzińskiego w Teatrze im. Jaracza. Na małej scenie zobaczyliśmy przedstawienie zaskakujące precyzją czytania tekstu, aktorską wirtuozerią i poziomem mowy scenicznej niedostępnej dziś wielu naszym teatrom. Zawodziński z bezlitosną konsekwencją pokazał to, co tak frapujące w tekście Gombrowicza - wzajemne stwarzanie się ludzi, uzyskiwanie przez nich tożsamości dzięki wypowiadanym słowom, nazywanie świata i to, że ten świat być może jest jedynie męczącym majakiem śpiącego człowieka. Sukces "Ślubu" to także świetny zespół aktorski (...). Spektakl Zawodzińskiego to jedna z ciekawszych inscenizacji dramatu Gombrowicza ostatnich lat, żywy dowód na to, że nasz teatr stać na mówienie wyraźne i sensowne.

Tomasz Mościcki „Dziennik" nr 12227.05.2008

 

Obsada:

Matylda Paszczenko, Bogusława Pawelec, Ewa Wichrowska, Marek Kałużyński, Michał Staszczak, Andrzej Wichrowski, Mariusz Witkowski

 

 
 
 • Reżyseria i scenografia

  Waldemar Zawodziński
 • Muzyka

  Jakub Ostaszewski
 • Reżyseria światła

  Krzysztof Sendke
 • Kostiumy

  Izabela Stronias
Czas trwania: 105 min. min
statystyka