Sebastian Cybulski

(gościnnie)

Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi (2007). Debiutował w 2002 roku na scenie Teatru Stara ProchOFFnia w Warszawie w spektaklu „GRY ADAMA" Radosława Figury w reżyserii autora (Krzysiek).

Współpracuje z teatrami w Warszawie, Poznaniu i Łodzi.
Od niedawna współpracuje z Teatrem Konsekwentnym z Warszawy, z którym w wrześniu 2011 roku zrealizował świetnie przyjęty przez krytykę i publiczność, spektakl „ZAKLĘTE REWIRY" (Adaś) oparty na książce Henryka Worcella o tym samym tytule, w reż. Adama Sajnuka.
W Teatrze Powszechnym im. Z. Hubnera w Warszawie zagrał w spektaklu „PRZEBUDZENIE WIOSNY" Franka Wedekinda w reż. Heleny Kaut-Howson (Ernest Robel).
Od 2008 roku stale współpracuje z Teatrem Kwadrat w Warszawie przy spektaklu „BEREK, czyli upiór w moherze" (Wojtek) - komedii opartej na książce Marcina Szcyzgielskiego, w reż. Andrzeja Rozhina, którego prapremiera odbyła się w 2008 roku.
Od 2007 roku współpracuje z Teatrem Scena Prezentacje w Warszawie. Zagrał w spektaklach: „KARTON" Clementa Michela w reż. Romualda Szejda (Lorenzo) oraz „PROCA" Nikolaja Kolady w reż. Romualda Szejda (Anton).
W Teatrze Polski w Poznaniu można go zobaczyć w klasykach rosyjskiej literatury, w przedstawieniu „BOBOK" na podstawie opowiadań Fiodora Dostojewskiego (Siemion Ardalionowicz) oraz w spektaklu „MISTRZ i MAŁGORZATA" Michaiła Bułhakova w brawurowej roli Korowiowa. Oba septkakle wyreżyserował Grigorij Lifanov.
Na scenie Teatru Druga Strefa z Warszawy zagrał m.in.: w autorskim spektaklu „FIN" Sylwestra Biragi, „JUBILEUSZU" George'a Taboriego i „MECHANICZNEJ MAGDALENIE" Andrzeja Maleszki.
W Teatrze Studyjny w Łodzi zagrał między innymi: w kryminale "PAJĘCZA SIEĆ" Agathe Christie w reżyserii Aleksandry Koniecznej (Jeremy Warrender), w spektaklu "BOBOK" wg. opowiadań Fiodora Dostojewskiego w reżyserii Grigorija Lifanova (Siemion Ardalionowicz, Platona); oraz w "ŚWIĘTOSZKU" Moliere`a w reżyserii Michała Staszczaka (Walery).

Szerszej publiczności znany jest m.in.: z serialu „Barwy szczęścia" (Ksawery Rybiński). Wystąpił gościnnie w serialach: „Magda M." (2006), „Fałszerze. Powrót Sfory" (2006) oraz zagrał w Teatrze TV: "Książe Niezłomny" (1998), "Pseudonim Anoda" (2008), "Tajny Współpracownik" (2009).
W 2009 roku otrzymał wyróżnienie w plebiscycie publiczności BIAŁY BEZ dla najlepszego poznańskiego aktora w sezonie 2008/2009.
Ze spektaklem „BOBOK" F. Dostojewskiego Teatru Polskiego z Poznania otrzymał GRAND PRIX na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Kosova Incest (2010) oraz Główną Nagrodę na XII Festiwalu Komedii TALIA w Tarnowie (2008).
Natomiast spektakl „PROCA" N. Kolady Teatru Scena Prezentacje z Warszawy otrzymała nagrodę Feliksa Publiczności za sezon 2007/2008.
Od 2012 roku współpracuje z Teatrem Powszechnym im. J. Kochanowskiego w Radomiu.

 

Na deskach Teatru Powszechnego im. J. Kochanowskiego aktora można oglądać w spektaklu "Zbrodnia i kara".

 

Więcej o aktorze znajdziecie Państwo TUTAJ.

statystyka