Teatr Powszechny Radom - Warsztaty

Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu zaprasza nauczycieli szkół podstawowych i średnich na warsztaty teatralne, które poprowadzi dramaturg z Teatru Nowego w Poznaniu Michał Pabian.  

Zajęcia będą odbywać się w weekendy i zakończą  się w grudniu 2020. W ich skład wejdą wykłady tematyczne (otwarte dla nauczycieli) i ćwiczenia praktyczne (stała grupa). 

Warsztaty dotyczyć będą rozbudzania zainteresowania literaturą, kulturą i teatrem wśród uczniów. W ich trakcie poruszone zostaną liczne tematy służące wypełnieniu zajęć w ramach nauki języka polskiego. Rozszerzą one wiedzę na temat teatru i pozwolą wykorzystać ją podczas zajęć lekcyjnych, zadawania pracy domowej itp. Dzięki warsztatom nauczyciele nabędą wiedzę o podstawowych pojęciach teatralnych oraz o tym jak łączyć teatr z tematami z podstawy programowej. Tematem przewodnim wszystkich spotkań będzie wielowymiarowość sytuacji twórczych, teatralnych, improwizacja, sięganie po różne media oraz łączenie kontekstów. 

Zainteresowanych udziałem w warsztatach zapraszamy na spotkanie informacyjne 
18 września 2020 (piątek) godz. 17.00, Scena Kotłownia. 

Dodatkowe informacje oraz zapisy:

Jolanta Korłub – Ogonkowska
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
tel. 534 199 010

Dla wspólnego bezpieczeństwa musimy przestrzegać aktualnie obowiązujących ograniczeń i wytycznych dotyczących funkcjonowania instytucji kultury, szczegółowe informacje: www.teatr.radom.pl. Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z wytycznymi.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

PARTNERZY TEATRU
Image
COPYRIGHT © 2020. Teatr powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
Projekt: Adam Żebrowski    |    Wdrożenie: Flexi Design

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Uznajemy, że jeżeli kontynuujesz korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Należy pamiętać, że w przypadku braku zgody nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.