Teatr Powszechny - Teatr Powszechny
podsumowanie sezonu

Drodzy Widzowie! 

Sezon artystyczny 2020/2021 dobiegł końca. Dziękujemy, że byliście z nami! 

Był to jeden z najbardziej nietypowych etapów naszej działalności. Wiele odwołanych premier i spektakli, oczekiwanie na możliwość ponownego zaproszenia Was w nasze skromne progi. Nasze działania mogliście na bieżąco śledzić w internecie, co było dla nas sporym wyzwaniem, ale wyszliśmy z tego obronną ręką!

Sezon rozpoczął się recitalem „Niegłupia, niebrzydka, niebiedna” w reżyserii Jarosława Rabendy- spektaklem podsumowującym 40 lecie pracy artystycznej Danuty Doleckiej.

Z okazji XIV międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego przygotowaliśmy „Pornografię” w reżyserii Jana Hussakowskiego- spektakl inaugurujący to wydarzenie.

Kolejnym przedstawieniem była planowana na sylwestrową noc  „Pomoc domowa” Marca Camoletti wyreżyserowana przez Krzysztofa Dracza. Ze względu na obostrzenia związane z pandemią premiera odbyła się w lutym.

Międzynarodowy Dzień Teatru obchodzony 27 marca miała uświetnić premiera „Wstydu” Marka Modzelewskiego w reżyserii Błażeja Peszka. Niestety z oczywistych względów premiera w tym dniu się nie odbyła i została przeniesiona na jesień 2021.

Sezon zakończyły dwie czerwcowe premiery. Pierwsza z nich, „Chłopcy z Placu Broni” w reżyserii Michała Derlatki uświetniła 45 Rocznicę Radomskiego Czerwca’76. Druga premiera to „mJarka się przebrała”. Autorski spektakl Jarosława Rabendy zrealizowany z okazji 30 lecia pracy scenicznej tego aktora.

Ogółem w tym sezonie zagraliśmy 80 spektakli, które obejrzało 9 082 widzów. Największym powodzeniem cieszyły się „Szalone Nożyczki”, „Ryzykowna Forsa” oraz „Pomoc Domowa”.

W wyjątkowo trudnych warunkach udało się zorganizować XIV Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski. Do udziału w tej edycji zaprosiliśmy jedenaście teatrów. Widzowie mieli okazję obejrzeć m.in. „Biesiadę u Hrabiny Kotłubaj”, reż. Magdalena Piekorz (Fundacja Republika Marzeń); „Opętanych” reż. Igor Gorzkowski ( Teatr im. S. Jaracza, Olsztyn) czy „Dialogi Polskie”, reż. Mikołaj Grabowski ( Teatr Bagatela, Kraków).
Główną nagrodę otrzymał węgierski Teatr Maladype za spektakl „Yvonne”. 
Podczas tej edycji działało Studio Festiwalowe, w którym odbywały się rozmowy z organizatorami i twórcami. 

W oczekiwaniu na kolejną edycję Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego rozpoczęliśmy cykl „Czytamy Gombrowicza”. Pierwszym tekstem, z którym zmierzyli się aktorzy pod opieką artystyczną reżysera Jose Iglesiasa Vigila była „Zbrodnia z premedytacją”.

Miniony Sylwester w Teatrze odbył się online. Dla widzów przygotowaliśmy nagranie wyśmienitej farsy „Dajcie mi tenora!” w reżyserii Marcina Sławińskiego.

W styczniu Teatr włączył się w organizację 29 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Mimo wakacji, my nie próżnujemy! Koniec sezonu i letnia pora to czas Ulicy Teatralnej. Podczas drugiej edycji tego festiwalu pokażemy „Awanturki osobiste”, czyli sceny konfliktów ze znanych dramatów i powieści.

Nasi aktorzy wraz z dyrektor Małgorzatą Potocką byli również obecni podczas Ogólnopolskich Spotkań Filmowych Kameralne Lato.

Pora na zasłużony odpoczynek i relaks. Uważajcie na siebie, liczymy, że po wakacjach 100% widowni będzie zapełnione! Na pierwsze spektakle po letniej przerwie zapraszamy we wrześniu! 

Do zobaczenia!

Zaglądajcie na nasz fanpage'a na Facebook'u, gdzie przez całe czas będziemy obecni!

PARTNERZY TEATRU
Image
COPYRIGHT © 2020. Teatr powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
Projekt: Adam Żebrowski    |    Wdrożenie: Flexi Design

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Uznajemy, że jeżeli kontynuujesz korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Należy pamiętać, że w przypadku braku zgody nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.