Teatr Powszechny - Teatr Powszechny
odwołane spektakle (Radom)

Z radością informujemy, że w ostatnich tygodniach radomski Teatr Powszechny otrzymał wparcie finansowe w postaci dotacji ministerialnych. Środki zostaną przeznaczone na realizację trzech znaczących projektów. 

W ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Edukacja Kulturalna” Teatr uzyskał dofinansowanie w wysokości 50 000 zł. na organizację warsztatów teatralnych dla osób z Zespołem Downa. 
Warsztaty posłużą jako forma terapii dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Celem warsztatów jest włączenie tych osób w kulturalne życie miasta. Zajęcia będą prowadzone przez aktorów Teatru Powszechnego w Radomiu oraz pedagogów specjalistów z dziedzin neurologopedii i oligofrenopedagogiki. W zajęciach uczestniczyć będą reżyser, scenograf, psycholog. Nad całością czuwać będzie dyrektor Teatru Pani Małgorzata Potocka. 

W ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Infrastruktura kultury” Teatr uzyskał dofinansowanie w wysokości 400 000 zł. na realizację zadania „Modernizacja dużej sceny Teatru Powszechnego w Radomiu - etap IV”. Projekt zakłada przeprowadzenie kolejnego, czwartego etapu zadania realizowanego od 2015 roku, polegającego na wyposażeniu głównej sceny Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu w niezbędny do pracy sprzęt oraz poprawie stanu technicznego sprzętu już istniejącego.

W ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Interwencje” otrzymaliśmy dotację w wysokości 81 000 zł. na realizację zadania „Gombrowicz - uniwersalny bez Granic”. Nasz projekt został najwyżej oceniony i uplasował się na pierwszym miejscu listy beneficjentów! W ramach zadania zaprezentujemy spektakle "Ślub" Teatru La MaMa (Nowy Jork) w Teatrze Polskim im. A. Szyfmana w Warszawie, "Kosmos" Simul Theatre Company (Tokio) w Collegium Nobilium w Warszawie oraz "Dzienniki/Diary" Katarzyny Dąbrowskiej i Jerzego Mączyńskiego w Teatrze Powszechnym w Radomiu. 
Otrzymana dotacja daje możliwość prezentacji Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego oraz promocja miasta i Teatru na arenie ogólnopolskiej. 

Informujemy, iż poza dotacją z Ministerstwa Kultury na organizację XV Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego, zwróciliśmy się i otrzymaliśmy od pana Piotra Glińskiego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 50 000 zł. na nagrody festiwalowe.

Przystępując do pracy nad realizacją powyższych zadań, serdecznie dziękujemy Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowemu Centrum Kultury oraz Miastu Radom za udzielone nam wsparcie!

Logo MKDNiS kolorowe

 

PARTNERZY TEATRU
COPYRIGHT © 2020. Teatr powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
Projekt: Adam Żebrowski    |    Wdrożenie: Flexi Design

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Uznajemy, że jeżeli kontynuujesz korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Należy pamiętać, że w przypadku braku zgody nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.