Teatr Powszechny - Teatr Powszechny
odwołane spektakle (Radom)

MODERNIZACJA SCENY OBROTOWEJ TEATRU

Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu w ramach programu operacyjnego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa narodowego „Infrastruktura kultury” uzyskał dofinansowanie 400 000 zł na realizację zadania „Modernizacja dużej sceny Teatru Powszechnego w Radomiu - etap IV”. Wkład własny zapewniła Gmina Miasta Radom. 

Projekt zakładał zakup nowego osprzętu potrzebnego do modernizacji sceny obrotowej teatru, która jest bardzo ważnym punktem dużej sceny Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu.

Głównym celem była poprawa infrastruktury, a co za tym idzie wzrost dostępności i atrakcyjności oferty Teatru Powszechnego w Radomiu dla mieszkańców i turystów, a także kształtowanie i umacnianie pozytywnego wizerunku Teatru w oczach mieszkańców i na arenie ogólnopolskiej.

Niniejsze zadanie było kolejnym, bardzo ważnym etapem modernizacji infrastruktury teatru. Dzięki realizacji zadania znacząco wzrosły możliwości inscenizacyjne radomskiego Teatru. Modernizacja sceny obrotowej pozwoli na pełniejsze wykorzystanie warunków dużej sceny, a także na znaczące oszczędności energetyczne oraz poprawę bezpieczeństwa aktorów i pracowników technicznych teatru. 

Zakup i zamontowanie nowych urządzeń pozwoliło na sprawne działanie obu scen i co za tym idzie bogatszą ofertę repertuarową dla Widzów. Teatr posiada w swojej ofercie kilka przedstawień, które wykorzystują sceny obrotowe. Są to między innymi: „Tartuffe, czyli Świętoszek”, "Tajemniczy ogród", "Ania z Zielonego Wzgórza".  Teatr w Radomiu jako jeden z nielicznych może pochwalić się tak unikalną sceną obrotową. Dlatego tak ważne jest, aby działała sprawnie. Niestety od powstania teatru, od lat 70 mechanizmy sceny obrotowej nie były wymieniane i modernizowane, dopiero teraz, dzięki dotacji i realizacji niniejszego zadania.

W ramach zadania zakupiono osprzęt do modernizacji sceny obrotowej teatru, w której skład wchodzi mała i duża scena obrotowa, wraz z montażem, w tym wymiana napędu, łożysk kół jezdnych oraz montaż nowego systemu sterowania scenami obrotowymi.

05 znak uproszczony kolor biale tlo RGB PLlogotyp marki radom jpeg kopia

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego oraz Gminy Miasta Radom.

PARTNERZY TEATRU
COPYRIGHT © 2020. Teatr powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
Projekt: Adam Żebrowski    |    Wdrożenie: Flexi Design

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Uznajemy, że jeżeli kontynuujesz korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Należy pamiętać, że w przypadku braku zgody nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.