Teatr Powszechny - Teatr Powszechny
odwołane spektakle (Radom)

Serdecznie zapraszamy na premierę "Zemsty" w reżyserii Pawła Świątka już 25 marca!

Z okazji  Międzynarodowego Dnia Teatru obchodzonego 27 marca zaprezentujemy Widzom „Zemstę” Aleksandra Fredry. Wybór autora nie jest przypadkowy, 2023 r. jest rokiem Aleksandra Fredry, w tym roku przypada 230. rocznica urodzin tego najwybitniejszego polskiego komediopisarza.  

Będzie to trzecia realizacja tej komedii prezentowana na naszych deskach. Najnowsza inscenizacja zapowiada się bardzo oryginalnie. Scenografia i kostiumy nawiązują do PRL-u i lat 90., co z pewnością wprowadzi widzów w niepowtarzalny klimat tamtych lat. 
Uniwersalna opowieść o konflikcie i namiętnościach, mimo że napisana prawie dwa wieki temu, jest wciąż aktualna i niczym w zwierciadle odbija nasze przywary. 

Zemsta to opowieść o sporze, który ma swoje źródło w odmiennych wizjach przyszłości. Historia dwóch rodzin walczących o dom w naszej inscenizacji osadzona w komicznym kontekście czasów późnego PRL wybrzmiewa dzisiaj jako komedia klasy średniej, targanej troskami o zasobność swoich portfeli i niepewnego spojrzenia w przyszłość.

Pragnienie posiadania własnego miejsca od wieków było doświadczeniem Polaków – jest być może naszym najbardziej ponadczasowym problemem. Fredro portretuje nasze skłonności do mieszania uczuć z finansami, nie ucieka od prześmiewczej oceny źródeł zamożności elit oraz cwaniactwa w szafowaniu wspólną własnością. 


Nasz spektakl to także opowieść o namiętności. Teatralna zabawa różnymi strategiami flirtu, nieumiejętności nazywania uczuć, czy obskurantyzmu. Zapraszamy na przedstawienie, które niczym kino Barei dostarczy Państwu refleksji o nas uchwyconych w delikatnie pękniętym zwierciadle autoironii. 

Paweł Świątek

Aleksander Fredro
 "Zemsta"

Reżyseria - Paweł Świątek

Scenografia - Karolina Mazur

Kostiumy - Krystian Szymczak
Opracowanie muzyczne – Joanna Sówka - Sowińska

Obsada:

Nela Maciejewska - Klara
Małgorzata Maślanka - Podstolina
Marek Braun - Cześnik Raptusiewicz
Cezary Domagała - Papkin
Piotr Gawron-Jedlikowski (gościnnie) - Wacław
Piotr Kondrat - Rejent Milczek
Mateusz Michnikowski - Śmigalski
Mateusz Paluch – Dyndalski

„Zemsta”, czyli znakomita i pełna humoru komedia omyłek! 

Na spektakl zapraszamy również:

PARTNERZY TEATRU
COPYRIGHT © 2020. Teatr powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
Projekt: Adam Żebrowski    |    Wdrożenie: Flexi Design