Teatr Powszechny - Teatr Powszechny
odwołane spektakle (Radom)

Już 11 września zapraszamy Państwa na wydarzenie z cyklu „Czytamy Gombrowicza”!

Tym razem nasi aktorzy zaprezentują aż trzy historie pełne błyskotliwego humoru, będą to „Dramat baronostwa”, „Studnia” oraz „Filibert dzieckiem podszyty”. Co je łączy? Miłość, namiętność, zazdrość, a wszystko to podane w groteskowej i lekkiej formie. Dobra zabawa gwarantowana. 

„Dramat baronostwa” to opowieść o małżeńskiej zdradzie. Ale nie takiej tradycyjnej, której każdy się może spodziewać, tutaj bowiem to mąż, w imię perwersyjnej moralności, zmusza swoją żonę do zdrady, na którą ta nie ma żadnej ochoty. Jak zakończy się ta historia?

„Studnia”  krótka satyra na mieszczańskie ojcostwo. Gombrowicz szydzi w tym opowiadaniu z atmosfery jaką mieszczańskie i snobistyczne kręgi otaczały noworodka, nie pasującego do ówczesnego świata mężczyzn. 

„Filibert dzieckiem podszyty” to satyryczny opis serii diabolicznych i nieoczekiwanych zdarzeń, które mają miejsce podczas meczu tenisowego w paryskim Racing Clubie. Pewien pułkownik strzela do piłki tenisowej, która rani jednego z widzów. Żona zranionego „daje w papę” swemu sąsiadowi… co wydarzy się dalej? 

Opowiadania zaprezentują aktorzy:

  • Joanna Zagórska,
  • Piotr Kondrat,
  • Mateusz Michnikowski,
  • Michał Węgrzyński

Po czytaniu zapraszamy na rozmowę z reżyserem oraz aktorami o tekście i nie tylko.

Wstęp na czytanie – symboliczne 1 zł. 

Poniedziałek 11 września godz. 18:00 Scena Kotłownia 

Bilety do nabycia w kasie Teatru, na stronie www oraz przed samym wydarzeniem!

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Miasta Radom.

05 znak uproszczony kolor biale tlo RGB PLlogo visitRadom

 

PARTNERZY TEATRU
COPYRIGHT © 2020. Teatr powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
Projekt: Adam Żebrowski    |    Wdrożenie: Flexi Design