Teatr Powszechny - Teatr Powszechny
odwołane spektakle (Radom)

Zapraszamy na kolejne spotkanie z twórczością Witolda Gombrowicza. Tym razem aktorzy zaprezentują fragmenty scenariusza sztuki teatralnej „Błądzenie” Jerzego Jarockiego, która została zrealizowana w Teatrze Narodowym w Warszawie. 

„Gombrowicza fragmenty”, wybrane przez Mariusza Bonaszewskiego, to sceniczna opowieść o Witoldzie Gombrowiczu, w której Jerzy Jarocki śledzi nie tyle jego życiorys, ile duchową biografię. W wybranych przez siebie utworach szuka śladów Gombrowiczowskich zmagań z własną tożsamością; czasem śmiesznych, a czasem dramatycznych walk o godne miejsce własnego „ja” pomiędzy ludźmi.

W czytaniu usłyszymy fragmenty utworów Witolda Gombrowicza, m. in. „Dziewictwa”; „Ferdydurke”; „Iwony, księżniczki Burgunda”, ale nie tylko. 

W czytaniu udział wezmą: Milena Jóźwiak, Iwona Pieniążek, Mariusz Bonaszewski, Przemysław Bosek, Marek Braun, Mateusz Paluch, Jarosław Rabenda, Michał Węgrzyński. 

Reżyseria: Mariusz Bonaszewski

Mariusz Bonaszewski - Aktor teatralny, filmowy, telewizyjny. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Po studiach na wiele lat związał się z warszawskim Teatrem Dramatycznym, gdzie zagrał wiele znaczących ról, między innymi przełomową dla swojej drogi zawodowej kreację Konstantego Trieplewa w „Mewie” Antoniego Czechowa w reżyserii Andrzeja Domalika (1991). Współpracował ze znakomitymi polskimi twórcami, m. in. Jerzym Grzegorzewskim, Maciejem Prusem, Piotrem Cieplakiem, Janem Jakubem Kolskim. Jego pierwszą rolą u Krzysztofa Warlikowskiego był Orestes w „Elektrze” z 1997 roku. W 2017 roku został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi za zasługi na rzecz rozwoju kultury i osiągnięcia artystyczne. Od 2020 r. jest aktorem Teatru Nowego w Warszawie. www.nowyteatr.org.pl

Po czytaniu zapraszamy na rozmowę z reżyserem oraz aktorami o tekście i nie tylko!

Wstęp na czytanie – symboliczne 1 zł. 
Zapraszamy: 11 grudnia godz. 18.00, Scena Kotłownia

Bilety do nabycia w kasie Teatru, na stronie www oraz przed samym wydarzeniem!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Miasta Radom.

05 znak uproszczony kolor biale tlo RGB PLlogo visitRadom

PARTNERZY TEATRU
COPYRIGHT © 2020. Teatr powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
Projekt: Adam Żebrowski    |    Wdrożenie: Flexi Design