Teatr Powszechny - Teatr Powszechny
odwołane spektakle (Radom)

Zapraszamy na niezwykłe wydarzenie! Czytanie performatywne sztuki „Fucking in Bruxelles” Mikity Iłinczyka, białoruskiego reżysera i dramaturga już 8 maja na Scenie Kotłownia.

Poruszający dramat o młodym imigrancie z Europy Wschodniej, którego sytuacja polityczna zmusza do opuszczenia ojczyzny i wyjazdu do Brukseli. Tam musi zmierzyć się z rzeczywistością, która różni się od jego wyobrażeń o lepszym życiu na Zachodzie.  Czy spełni się zachodnioeuropejski sen?  Szybko okazuje  się, że życie w nowym kraju dalekie jest od marzeń. Zamiast doświadczać życzliwości, napotyka tylko powierzchowne relacje oparte na pożądaniu i odrzuceniu. Dobrotliwość znika, a zamiast niej pojawiają się chłodne, bezosobowe kontakty.

W czytaniu wezmą udział nasi aktorzy oraz gościnnie Artem Manuilov, aktor Teatru Powszechnego w Warszawie, który podobnie jak autor tekstu mieszka w Polsce. 

Czytanie reżyserować będzie Michał Pabian, który po pokazie poprowadzi rozmowę z twórcami.   

Udział wezmą: Joanna Jędrejek, Mateusz Kocięcki, Artem Manuilov (gościnnie), Mateusz Michnikowski, Mateusz Paluch, Tomasz Wóltański.

8 maja godz. 18.00, Scena Kotłownia

Wstęp 1 zł - bilety dostępne tutaj.

Czytanie przeznaczone jest dla widzów powyżej 16 roku życia.

Wydarzenie wspiera Fundacja Radom Arte

t1

PARTNERZY TEATRU
COPYRIGHT © 2020. Teatr powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
Projekt: Adam Żebrowski    |    Wdrożenie: Flexi Design