Teatr Powszechny - Teatr Powszechny
Image

Na widowni zasiedli głównie młodzi widzowie, choć bajka, na którą zostali zaproszeni w sobotni wieczór, chyba nie tylko dla nich jest przeznaczona. (…) Baśnie Andersena przeniesione na radomską scenę opowiadają o samotności, przyjaźni i o tym, że czasem największe marzenia, gdy już się spełnią, nie są czymś wspaniałym. Na uwagę zasługują staranna scenografia i dobrze dobrana muzyka.
(…) Nie jestem przekonana, że dzieci, nawet starsze, zrozumiały rozterki Dyrektora Teatru, który marzył, by jego kukiełki były ludźmi. Gdy tak się stało i aktorzy przejęli władzę, poprosił, by znów stali się lalkami. – I od tego czasu jestem najszczęśliwszym z ludzi – mój personel nie mędrkuje, publiczność także nie. Bawi się ona z całego serca – mówi dyrektor. I tak było, bo widzowie długo nagradzali sobotnią premierę.

Marzena Kędra-Podlipiak, Było jak w bajce, „Gazeta Wyborcza” (Radom) 2002, nr 23 z dn. 28.01.

 

Dobra literatura i sprawne aktorstwo to atuty przedstawienia „Dyrektor teatru marionetek”. (…) Rozgrywający się w kilku konwencjach spektakl zrealizowany został z wielką precyzją. To warunek konieczny, bo siedmiu aktorów musi zagrać aż kilkadziesiąt postaci! (…) W sukurs reżyserowi i aktorom idzie twórca scenografii Jan Polewka, który wyczarował olśniewającą oprawę plastyczną przedstawienia. Mistrz polskiej sceny po raz kolejny pokazał absolutne cudotwórstwo. Najlepiej przekonać się o tym samemu.

Barbara Koś, Triumf marionetek, „Słowo Ludu” 2002, nr 23/AB z dn. 28.01.

 

W przepięknej, bajkowej scenografii Jana Polewki, odbyła się (…) premiera sztuki „Dyrektor teatru marionetek”, według baśni Hansa Christiana Andersena. (…) Reżyser Wiesław Hołdys jest również autorem adaptacji kilkunastu baśni Andersena użytych w przedstawieniu. Tak duża liczba opowiadań prowadzi jednak do poważnych skrótow i można mieć wątpliwości, czy małe dzieci są w stanie zrozumieć wszystkie wątki. (…)

Zbigniew Bąk, Premiera w teatrze, „Echo Dnia” 2002, nr 23 z dn. 28.01.

PARTNERZY TEATRU
COPYRIGHT © 2020. Teatr powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
Projekt: Adam Żebrowski    |    Wdrożenie: Flexi Design

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Uznajemy, że jeżeli kontynuujesz korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Należy pamiętać, że w przypadku braku zgody nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.