Teatr Powszechny - Teatr Powszechny
Image

(…) Właśnie do tej trzeciej premiery najlepiej pasuje określenie bibelocik, ponieważ i temat nietrudny, i język narracji barwny. Wrażenie umacniałby także czas trwania przedstawienia, gdyby nie niezbędny i za długi antrakt. Reżyserski zabieg, moim zdaniem, skutecznie „wygasza” atmosferę, potęgując jednocześnie wrażenie braku jedności stylistycznej między pierwszą i drugą częścią zwierzeń bohaterki. Żal…
Mimo tych zastrzeżeń urzekła mnie piękna polszczyzna, którą posługuje się Ewa Nakonieczna, jej znajomość kobiecej psychiki, umiejętność wychwytywania absurdów w otaczającym nas świecie oraz traktowania ich z należytym przymrużeniem oka.

Krystyna Kasińska, Przegrane życie?, „Miesięcznik Prowincjonalny”, 2000, nr 3-4 (18-19), s. 10.

 

Radomski Powszechny świętował w minioną sobotę XXXIX Międzynarodowy Dzień Teatru przedpremierowym pokazem sztuki „Położna” Ewy Nakoniecznej. Jeśli tak wyglądało święto, to aż się boję myśleć, co zaserwuje nam teatr w pozostałe dni roku.
(…) Dobrze, że sztukę pokazano na małej scenie, dysponującej także małą widownią – mniej osób męczyło się oglądając ją. Intrygująca była muzyka autorstwa Witolda Reka. Ciekawe okazało się także operowanie światłem. W tekście znalazło się zaś kilka błyskotliwych ironicznych sformułowań. Olśnić mogłyby one jednak co najwyżej w kawiarnianej dyskusji, budowanie z nich dramaciku to już decydowany przerost formy nad treścią. (…) „Położna” ciągnie się jak flaki z olejem.
(…) Dobra sama w sobie muzyka i oświetlenie niestety nijak się mają do tego, co dzieje się na scenie. (…) Postać kobiety okazuje się nijaka i taka też jest zresztą grająca ją aktorka, a zarazem reżyserka przedstawienia. Ma kłopoty z dykcją gubi tekst, gestykuluje, sili się na miny, ale tak martwej twarzy, wręcz maski, chyba do tej pory nie widziałam. (…)

Renata Metzger, Takie tam drobnostki, „Gazeta Wyborcza” (Radom) 2000, nr 74 z dn. 28.03.

PARTNERZY TEATRU
COPYRIGHT © 2020. Teatr powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
Projekt: Adam Żebrowski    |    Wdrożenie: Flexi Design

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Uznajemy, że jeżeli kontynuujesz korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Należy pamiętać, że w przypadku braku zgody nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.