Teatr Powszechny - Teatr Powszechny
Image

(…) Aktualność „Wizji Św. Ildefonsa” nieco nawet przeraża. Pewnie dlatego, że wykonawca – Stanisław W. Biczysko – potrafił wykorzystując ekran telewizora, „wpisać” w wiersz Gałczyńskiego portrety znanych polityków i znanych radomian, fragmenty filmu Kieślowskiego o radomskim czerwcu ’76 i sekwencje przywołujące zimę stanu wojennego.
(…) W tym spektaklu zaprezentował [Stanisław W. Biczysko – przyp. AK] niemałą skalę talentów: dobrą dykcję, umiejętność ogrywania rekwizytów i przestrzeni teatralnej, zdolność do szybkiej zmiany osobowości scenicznej, niezły głos, a także umiejętność gry na fortepianie, gitarze, flecie (klarnecie?).
Adam Hanuszkiewicz powiedział niedawno, że dobry teatr to taki, w którym widz nie może pozostać obojętny wobec energii emanującej ze sceny oraz taki, który daje człowiekowi temat do przemyślenia na potem. Jeśli tak, to Stanisław W. Biczysko pokazał w Radomiu dobry teatr.

Krystyna Kasińska, „… i ciągle jajo”, „Dziennik Radomski” 1991, nr 10 z dn. 22-24.11.

PARTNERZY TEATRU
COPYRIGHT © 2020. Teatr powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
Projekt: Adam Żebrowski    |    Wdrożenie: Flexi Design

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Uznajemy, że jeżeli kontynuujesz korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Należy pamiętać, że w przypadku braku zgody nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.