Teatr Powszechny - Teatr Powszechny
Image

(…) Piękna scenografia, łatwo wpadająca w ucho muzyka, wreszcie wartka akcja ze szczęśliwym zakończeniem dla pary bohaterów. Już z tych chociażby powodów ponad 2-godzinny pobyt w teatrze stanowi prawdziwy relaks dla dorosłych po pracy, dla dzieci i młodzieży – po zajęciach szkolnych.
Oprócz porcji dobrej zabawy jest również w baśni Williama Makerpeace Thackeraya, jak w każdym utworze tego typu, głębsze przesłanie.

(pik), W królestwie Paflagonii i Krymtatorii, „Życie Radomskie” 1990, nr 289 z dn. 12.12.

 

(…) Radomski Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego wystawił inscenizację tej baśni z wielkim rozmachem, we wspaniałej scenografii, okraszając wartką akcję piosenką, tańcem, efektami pirotechnicznymi. Jest to musical (…), w którym gra cały zespół aktorski. Przedstawienie stanie się niewątpliwie przebojem sezonu. Mieli nosa sponsorzy – spółka „Kontakt” inwestując pieniądze w ten właśnie spektakl. Zamówienia na bilety napływają nie tylko z Radomia i województwa, ale i z sąsiednich regionów. Nie odstrasza też cena biletów: 10 i 7 tys. zł.

(woz), Zaczarowany musical, „Echo Dnia” 1990, nr 215 z dn. 6.11.

 

(…) Wojciech Kępczyński, reżyser „Pantomimy przy kominku dla dużych i małych dzieci” (taki jest podtytuł baśni), zaatakował widownię od pierwszej sceny. Oszołomienie młodego widza polega na tym, że wszystko dzieje się w tempie zwariowanym i na różnych poziomach. Dosłownie i w metaforze. Dosłownie, bo scena przedzielona jest na „parter” i „piętro”, wydarzenia dzieją się symultanicznie, bajecznie kontrastowo i satyrycznie. Przenośnie, bo cieniutka metafora nie zawsze dociera do najmłodszego widza, atakując najmądrzejszych i najwrażliwszych.
(…) Wszystkim aktorom biorącym udział w tym spektaklu należy się najwyższa chwała! Gdybym więc wyróżnił kogokolwiek, byłbym nie w porządku wobec samego siebie.

Stanisław Mijas, To jest fanastyczne!, „Słowo Ludu” 1990, nr 292.

PARTNERZY TEATRU
COPYRIGHT © 2020. Teatr powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
Projekt: Adam Żebrowski    |    Wdrożenie: Flexi Design

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Uznajemy, że jeżeli kontynuujesz korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Należy pamiętać, że w przypadku braku zgody nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.