Teatr Powszechny - Teatr Powszechny
Image

(…) Para aktorów radomskiego teatru po wstępnych nieporadnościach (na scenie właściwie jest strip-tease) nabiera jakby rozpędu, staje się coraz bardziej naturalna. (…) Myślę, że radomskie przedstawienie można potraktować wyłącznie „bulwarowo”, ekscytować się nagim ciałem kobiety, trochę pośmiać się z perypetii i kłopotów ludzkich; można też, patrząc na scenę i słuchając dialogu, sumować własne sukcesy i porażki; myślę jednak, że trzeba koniecznie zwrócić uwagę na istniejące w sztuce i doskonale zagrane przez aktorów podteksty o znaczeniu ogólnym.
(…) Zygmunt Wojdan, reżyser przedstawienia, posiada duży smak estetyczny, który w tej inscenizacji ujawnił w doskonałym wycieniowaniu wszystkich niuansów dramatycznych i humorystycznych. W pełni też wykorzystał scenografię Karola Jabłońskiego, jak zawsze znakomicie przystającą do przedstawienia (…).

Stanisław Żak, Gdybym wiedział, że przyjdziesz…, „Przemiany” 1981, nr 8, s. 24.

PARTNERZY TEATRU
COPYRIGHT © 2020. Teatr powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
Projekt: Adam Żebrowski    |    Wdrożenie: Flexi Design

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Uznajemy, że jeżeli kontynuujesz korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Należy pamiętać, że w przypadku braku zgody nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.