Teatr Powszechny - Teatr Powszechny
Image

(…) Teatr radomski wystawił musical z maksymalnym nakładem starań reżyserskich, oprawy scenograficznej, talentów i zaangażowania się aktorów. (…) Zespół aktorski daje pokaz dyscypliny i rozmachu, wkłada w swoją nielekką pracę szacunek i życzliwość dla małego widza i słuchacza. Reżyser Zygmunt Wojdan przy pomocy znakomitej tancerki – Barbary Bitnnerówny, bezbłędnie włada wielką gromadą wykonawców. (…)

Aleksander Czaplicki, Krasnoludki, Krasnoludki, „Życie Radomskie” 1979, nr 298 z dn. 19.12.

 

(…) Ale to już chyba nie krasnoludkom zawdzięczać trzeba, tylko całemu zespołowi teatru, że sztuka bawi nie tylko dzieci, ale i dorosłych, że wystawiono ją nie szczędząc wysiłku i prezentując teatr co się zowie efektowny.
(…) Podkreślić trzeba jeszcze tylko, że aktorki i aktorzy radomskiego teatru są naprawdę młodzi, naprawdę tańczą i śpiewają, nie korzystając z pomocy taśmy magnetofonowej, że wprowadzono zespół muzyczny, żywą muzyką (czasem może tylko ciut za głośną w stosunku do śpiewu) wzbogacający widowisko.

(jjb), Krasnoludki w Teatrze Powszechnym, „Echo Dnia” 1979, nr 286 z dn. 26.12.

 

(…) Porywając się na musical, trzeba mieć zespół wszechstronnie przygotowany: aktorsko, wokalnie, tanecznie, przy czym nie może to być tylko suma indywidualnych talentów i umiejętności, to musi być walor zespołu jako zbiorowego wykonawcy. Nie mogę napisać, że radomski zespół spełnia te warunki bez zarzutu (…). Brawurowo prowadził przedstawienie Andrzej Iwiński (Dyrektor).

Stanisław Mijas, Krasnoludki lubią dzieci, „Słowo Ludu” 1980, nr 1064 z dn. 27.01.

PARTNERZY TEATRU
COPYRIGHT © 2020. Teatr powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
Projekt: Adam Żebrowski    |    Wdrożenie: Flexi Design

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Uznajemy, że jeżeli kontynuujesz korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Należy pamiętać, że w przypadku braku zgody nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.