Teatr Powszechny - Teatr Powszechny
Image


Wstrząsająca premiera w Teatrze Powszechnym - "Bea" Micka Gordona

„Bea" Micka Gordona w reżyserii Andrzeja Bubienia i przekładzie Kamili Jansen, to niezwykle przejmujące, wręcz wstrząsające przedstawienie, które po prostu trzeba zobaczyć.

Przedstawienie pod ręką Andrzeja Bubienia zagrane jest rewelacyjnie. Bea w wykonaniu Aleksandry Bogulewskiej zachwyca. Młoda aktorka doskonale pokazuje postępującą chorobę swojej bohaterki.

(...) Podobnie znakomicie wypada Łukasz Stawowczyk jako Rey - autystyczny opiekun Bei, który ze swoją podopieczną rozumie się doskonale. Te naprawdę wspaniałe i trudne role wymagały od aktorów głębokiego psychicznego przeniknięcia w świat ludzi chorych. Egzamin zdali oboje.

W tym duecie ma swoje miejsce równie świetna Joanna Jędrejek jako matka Bei. Surowa pani mecenas także maską pokrywa nieszczęścia: śmiertelną chorobę córki i porzucenie przez męża. Choć matka kryje ból, Bea jest dla niej największą miłością w życiu. Pokaże to najmocniej w finale.

(...) To wstrząsające przedstawienie uzupełnione świetną muzyką Piotra Salabera i scenografią Anity Bojarskiej, włącza się w niemilknącą dyskusję o eutanazji prowadzonej wśród filozofów, lekarzy i nas wszystkich. Jest ważnym punktem w tej dyskusji. Koniecznie do zobaczenia!

 

Barbara Koś, "Echo Dnia", 4.02.2019

PARTNERZY TEATRU
COPYRIGHT © 2020. Teatr powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
Projekt: Adam Żebrowski    |    Wdrożenie: Flexi Design