Teatr Powszechny - Teatr Powszechny
Image
Image
dofinansowanie

Drodzy Państwo, 

Miło nam poinformować, że Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu znalazł się w gronie beneficjentów ministerialnego programu "TEATR 2021" i otrzymał dofinansowanie na "XV Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski – działania okołofestiwalowe" w kwocie 135 tys.
Projekt przyczyni się do promocji twórczości pisarza oraz do stymulowania zainteresowania jego dziełami. 

W ramach projektu w 2021roku zrealizujemy:

  • rozesłane zostanie do polskich teatrów zaproszenie do realizacji przedstawień Gombrowiczowskich i ich zgłaszania do udziału w XV Międzynarodowym Festiwalu Gombrowiczowskim, podobne zaproszenie wraz z informacją o Festiwalu wystosowane zostanie także do wszystkich instytutów polskich za granicą,
  • zorganizowany zostanie panel dyskusyjny z udziałem polskich i zagranicznych literaturoznawców, kulturoznawców, badaczy twórczości Gombrowicza - spotkanie będzie streamingowane w sieci oraz tłumaczone na polski język migowy.
  • ogłoszony zostanie wśród grafików międzynarodowy konkurs na najciekawszy plakat Gombrowiczowski,
  • zorganizowany zostanie otwarty cykl czytań, poświęconych mniej znanym utworom Witolda Gombrowicza,
  • zorganizowane zostaną pokazy spektakli wg tekstów pisarza wyprodukowane przez Teatr TV, połączone ze spotkaniem z artystami występującymi w przedstawieniu.

Na bieżąco będziemy Państwa informować o wydarzeniach około festiwalowych.

 

Logo MKDNiS kolorowe

 

 

PARTNERZY TEATRU
Image
COPYRIGHT © 2020. Teatr powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
Projekt: Adam Żebrowski    |    Wdrożenie: Flexi Design

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Uznajemy, że jeżeli kontynuujesz korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Należy pamiętać, że w przypadku braku zgody nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.