Teatr Powszechny - Teatr Powszechny
debata-kopia-2.jpg

„Czy literatura może wpływać na społeczeństwo? Tak jak marzył Gombrowicz…”

Debata literacka

13 września, godz. 19.30, Scena Kameralna

Serdecznie zapraszamy na debatę literacką „Czy literatura może wpływać na społeczeństwo? Tak jak marzył Gombrowicz…”. Spotkanie odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 13 września
o godz.19:30 na Scenie Kameralnej.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Spotkanie będzie także streamingowane na naszym profilu na Facebook'u ! Oraz tłumaczone na Polski Język Migowy!

Wspólnie z zaproszonymi gośćmi zastanowimy się nad rolą literatury w kształtowaniu postaw społecznych, obywatelskich w obecnych czasach.

Debatę poprowadzi Michał Pabian dramaturg, twórca adaptacji teatralnych. Autor tekstów dramatycznych wystawianych m.in. w Teatrze Nowym w Poznaniu, Teatrze Śląskim.

Uczestnicy debaty:

  • Klementyna Suchanow -  pisarka, redaktorka, tłumaczka. Prowadzi badania na życiem i twórczością Witolda Gombrowicza. Jest autorką m.in. „Argentyńskich przygód Gombrowicza” biografii „Gombrowicz.
Ja, geniusz” oraz książki „To jest wojna. Kobiety, fundamentaliści i nowe średniowiecze”.
  • Anna Cieplak - pisarka, animatorka kultury, działaczka społeczna. Laureatka Nagrody Literackiej
im. W. Gombrowicz i Nagrody Conrada. Autorka powieści m.in.: "Ma być czysto", "Lata powyżej zera". "Rozpływaj się". Prowadzi warsztaty twórczego pisania na Uniwersytecie Śląskim.
  • Łucja Iwanczewska – adiunkt w Katedrze Performatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, doktor nauk humanistycznych. Absolwentka teatrologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zajmuje się zagadnieniami performatywności zjawisk kultury współczesnej, ze szczególnym uwzględnieniem sztuk performatywnych. Publikowała m.in.: w „Dialogu”, „Didaskaliach”, „Performerze”, „Polish Theatre Journal”, „Tekstach Drugich”. Współpracowała m.in. z Akademią Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie czy Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie
  • Dariusz Dobrzański – profesor w Zakładzie Filozofii Społecznej i Politycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Przedmiotem jego badań jest zarówno filozofia społeczna i polityczna, 
jak i socjologia i filozofia literatury. Do jego zainteresowań badawczych należą m.in.: solidarność społeczna, ruch obywatelski „Solidarność”, społeczne warunki odbioru dzieła, literatura Witolda Gombrowicza.
  • Wojciech Grudziński – tancerz, choreograf. Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. R. Turczynowicza w Warszawie oraz wydziału tańca współczesnego CODARTS – Rotterdam Dance Academy w Holandii. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2017). Pracował przy tworzeniu spektaklu Anki Herbut i Marty Ziółek „Panie Władzo, to są tylko tańce” na podstawie książki Klementyny Suchanow „To jest wojna”. 

Serdecznie zapraszamy!

13 września godz. 19.30, Scena Kameralna, wstęp wolny

Partner wydarzenia: Stowarzyszenie Autorów ZAiKS

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu i Gminy miasta Radomia

Logo MKDNiS kolorowe

logotyp marki radom jpeg kopia

 

PARTNERZY TEATRU
Image
COPYRIGHT © 2020. Teatr powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
Projekt: Adam Żebrowski    |    Wdrożenie: Flexi Design

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Uznajemy, że jeżeli kontynuujesz korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Należy pamiętać, że w przypadku braku zgody nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.