Teatr Powszechny - Teatr Powszechny

9 listopada godz. 18.00


WIELCY MISTRZOWIE SCENY NA EKRANIE TEATRU POWSZECHNEGO W RADOMIU


„Trans - Atlantyk”, reż. Mikołaj Grabowski

9 listopada o godz. 18.00 zapraszamy na drugie spotkanie z cyklu „Wielcy Mistrzowie Sceny na deskach Teatru Powszechnego  w Radomiu”. Tym razem zaprezentujemy rejestrację spektaklu „Trans – Atlantyk” 
w reż. Mikołaja Grabowskiego zrealizowanego przez Teatr Telewizji w 1991r. 

W przedstawieniu zobaczymy takich mistrzów sceny jak Jan Peszek (Gonzalo), Mikołaj Grabowski (Gombrowicz), Ireneusz Kaskiewicz (Baron), Bogusław Sochnacki (Kosiubicki), Leon Charewicz (Józef), Roman Gancarczyk (Horacio), Janusz Śmiałek.

Poprzez Atlantyk – o Polsce: ojczyźnie, obczyźnie, Polakach, swojakach daleko od kraju. Gombrowicz opisuje swoje przeżycia jak przystało na autora „Ferdydurke”. Śmiech, ironia, prowokacja intelektualna mają służyć burzeniu dogmatów. Ale w „Trans-Atlantyku” nie o odwieczny polski spór idzie. Właściwie nie tylko o ten spór. Bo i Polska, i obczyzna innemu, głębszemu celowi służą: ujawnieniu „międzyludzkiej formy”.

Zachęcamy do obejrzenia dzieła Gombrowicza w wykonaniu wyśmienitych twórców!

Zapraszamy: 9 listopada godz. 18.00 Scena Kameralna

Wstęp 5 zł

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Gminy Miasta Radom.

Logo MKDNiS kolorowe

 

 

PARTNERZY TEATRU
COPYRIGHT © 2020. Teatr powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
Projekt: Adam Żebrowski    |    Wdrożenie: Flexi Design

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Uznajemy, że jeżeli kontynuujesz korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Należy pamiętać, że w przypadku braku zgody nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.