Teatr Powszechny - Teatr Powszechny
antygona-w-nowym-jorku-tvp.jpg

WIELCY MISTRZOWIE SCENY NA EKRANIE
TEATRU POWSZECHNEGO W RADOMIU

Z gościnnym udziałem Jana Peszka

„Antygona w Nowym Jorku”, reż. Kazimierz Kutz
występują m.in.: Anna Dymna, Jan Peszek, Jerzy Trela

25 stycznia o godz. 18.00 w ramach cyklu „Wielcy Mistrzowie Sceny na ekranie Teatru Powszechnego w Radomiu zaprezentujemy rejestrację spektaklu „Antygona w Nowym Jorku” w reżyserii Kazimierza Kutza. 

Antyczna tragedia Sofoklesa, przeniesiona do zamieszkanego przez bezdomnych parku na dolnym Manhattanie (…). Za niecałe 20 dolarów Sasza i Pchełka podejmują się odnaleźć ciało nieboszczyka. Jadą na Bron, odbijają po kolei wieka czekających na wywóz trumien, zabierają ciało. W parku wyprawiają stypę, w której z godnością uczestniczą zwłoki niby-Johna, bo dwaj przyjaciele omyłkowo wykradli innego trupa. 

Autorem tekstu jest Janusz Głowacki, który napisał tę sztukę na zamówienie amerykańskiego teatru Arena Stage. Polska premiera w reżyserii Izabeli Cywińskiej odbyła się 13 lutego 1993 w warszawskim Teatrze Ateneum.

Do wspólnego oglądania zaprosi Jacek Wakar – krytyk teatralny, juror Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego, który poprowadzi rozmowę online z aktorem Janem Peszkiem

Zapraszamy! 25 stycznia godz. 18.00, Scena Kameralna. Bilety dostępne tutaj.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Gminy Miasta Radom.

Logo MKDNiS kolorowe

PARTNERZY TEATRU
COPYRIGHT © 2020. Teatr powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
Projekt: Adam Żebrowski    |    Wdrożenie: Flexi Design

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Uznajemy, że jeżeli kontynuujesz korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Należy pamiętać, że w przypadku braku zgody nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.