O czym nie rozmawiamy-Spektakl - Teatr Powszechny

Kalendarium

Duża Scena
Czas : 100 minut

O czym nie rozmawiamy

„The things we don’t talk about”

Reżyseria: Nela Vitoshevikj

O czym nie rozmawiamy
OPIS

“Things that we don’t talk about” to projekt teatralny, który za pomocą intymnych i emocjonalnych historii dotyka unikanych i uciszanych kwestii społecznych.

Tekst spektaklu oparty jest na osobistych monologach aktorów, anonimowych historiach zebranych poprzez kwestionariusz online oraz materiałach dokumentalnych z mediów. Spektakl skupia się na głęboko zakorzenionej strukturze patriarchalnej, która od wieków kształtuje nasze społeczeństwo, wpływach religijnych, nadużyciach seksualnych, dyskryminacji oraz problemach psychologicznych, z którymi regularnie spotykają się różne osoby. 

Zespół w tragikomiczny sposób krytykuje bałkańskie środowisko patriarchalne, jednocześnie wywołując dyskusję na temat konieczności zmiany społecznej. Widownię przyciągnie różnorodność osobistych wspomnień pełnych bólu, traum, strachu, lecz również szczęśliwych chwil.

Prawdziwe świadectwa, intymność i odwaga, by odkryć się przed innymi stanowią główną składową tego projektu teatralnego.

“Things we don’t talk about” zostało wyprodukowane przez WONDERLAND THEATRE we współpracy z Macedońskim Teatrem Narodowym. Projekt jest sponsorowany przez Ambasadę Szwajcarii w Republice Macedonii Północnej oraz wspierany przez Ministerstwo Kultury Republiki Macedonii Północnej.

 

poster B2 ENG 1

 

Event Properties

Event Date 16-11-2021 6:00 pm
Event End Date 16-11-2021 7:40 pm
Capacity Unlimited
Registered 0
Individual Price Free
Location Duża Scena
Dramaturg
Viktorija Rangelova-Petrovska
Scenograf
Vasil Hristov
Kostiumografka
Roza Trajcevska-Ristovska
Kompozytor
Krste Rodzeski
Projektant plakatu
Borche Dimitrioski
Fotograf
Kire Galevski

Dragana Kostadinovska. Ivana Pavlakovikj, Sara Klimoska, Nikola Nastoski, Ismet Shabanovikj

Sprzedaż biletów zakończona
PARTNERZY TEATRU
COPYRIGHT © 2020. Teatr powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
Projekt: Adam Żebrowski    |    Wdrożenie: Flexi Design

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Uznajemy, że jeżeli kontynuujesz korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Należy pamiętać, że w przypadku braku zgody nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.