Czytamy Gombrowicza „Pampelan w tubie”-Spektakl - Teatr Powszechny
Image
Image

Zakupione bilety nie podlegają zwrotom i wymianie.

Czytamy Gombrowicza „Pampelan w tubie”

Czytamy Gombrowicza  „Pampelan w tubie”
OPIS

W 2023 roku Teatr Powszechny w Radomiu świętuje 30 – lecie Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego! Dzięki dotacjom Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Gminy Miasta Radom w tym czasie odbędzie się wiele działań mających na celu przybliżenie sylwetki oraz twórczości pisarza. 

Zaczynamy już 12 czerwca czytaniem opowiadania „Pampelan w tubie”, które przygotuje Grzegorz Dębowski wraz z aktorami: Izabelą Brejtkop, Katarzyną Dorosińską, Natalią Samojlik, Przemysławem Boskiem, Markiem Braunem, Mateuszem Paluchem i Michałem Węgrzyńskim. 

Opowiadanie „Pampelan w tubie” zostało opublikowane po raz pierwszy 1937 roku w warszawskim czasopiśmie Zwierciadło. 

Rodzina hrabiego Dragi, śmietanka arystokratycznego towarzystwa, przeżywa dramat: jeden z synów, Maciej jest miernotą, która w niczym nie dorównuje splendorowi, chwale i honorowi związanymi z jego rodem. Jego wejście na salony odbywa się przy okazji bankietu, który ojciec organizuje na cześć królewskiego, pełnego pompy ślubu, transmitowanego przez radio - stąd tytułowa tuba - w atmosferze podniosłej celebracji Historii i Heroizmu. Niedołęga Maciej najpierw się kompromituje przed tym znakomitym gronem i cała rodzina wypiera się go ze wstydu. Jednak odzyskuje honor i uznanie kiedy sam decyduje się wyprzeć własnego ojca.

Grzegorz Dębowski - absolwent Wydziału Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej PWSFTViT w Łodzi. Reżyser popularnego serialu telewizyjnego „Barwy szczęścia”. Współpracował przy produkcji takich filmach jak „Ida”, „Jestem Bogiem”, „Galerianki”.

Po czytaniu zapraszamy na rozmowę z reżyserem oraz aktorami o tekście i nie tylko.

Wstęp na czytanie – symboliczne 1 zł. 

Bilety do nabycia w kasie Teatru, na stronie www oraz przed samym wydarzeniem!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Gminy Miasta Radom.

radom sila 09 Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

dofinansowanie2023

Event Properties

Event Date 12-06-2023 6:00 pm
Event End Date 12-06-2023 7:00 pm
Capacity Unlimited
Individual Price Free
Location Scena Kotłownia
Please login to register for this event
PARTNERZY TEATRU
COPYRIGHT © 2020. Teatr powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
Projekt: Adam Żebrowski    |    Wdrożenie: Flexi Design

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Uznajemy, że jeżeli kontynuujesz korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Należy pamiętać, że w przypadku braku zgody nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.