Gracz - Japonia-Spektakl gościnny - Teatr Powszechny
Image
Image

Zakupione bilety nie podlegają zwrotom i wymianie.

Duża Scena
Czas: 75 minut

Gracz - Japonia

Gracz - Japonia
OPIS

Zespół Teatralny Chiten z Kioto
Spektakl na podstawie powieści Fiodora Dostojewskiego z muzyką na żywo grany w języku japońskim z napisami w języku polskim.

Akcja dzieje się w Roulettenburgu, fikcyjnym mieście w Niemczech. Obecni są tam rosyjski generał i jego korepetytor Aleksiej, kochanka generała mademoiselle Blanche, francuski książę de Grieux, angielski biznesmen Astley oraz synowa generała Polina, w której Aleksiej jest do szaleństwa zakochany. Spędzają czas w dzielnicy hazardowej. Choć fortuna generała już dawno się wyczerpała a on sam żyje nadzieją, że kiedy jego „babcia umrze, spadek po niej rozwiąże wszystkie jego problemy finansowe. „Babcia” niespodziewanie pojawia się w kasynie i grając w ruletkę na oczach towarzystwa przepuszcza cały swój majątek. Dowiedziawszy się, że Polinie grozi niebezpieczeństwo z powodu długów jej ojca, Aleksiej udaje się do kasyna, by poprzez hazard zarobić pieniądze na spłatę. Szczęśliwym trafem udaje mu się szybko wzbogacić. Polina jednak odmawia przyjęcia jego pieniędzy. Rozczarowany Aleksiej zostaje uwiedziony przez mademoiselle Blanche i udaje się razem z nią do Paryża. Gdy jego bogactwo wyczerpuje się z powodu życia ponad stan, Aleksiej opuszcza Blanche i ponownie trafia w szpony hazardu.

Miura Motoi jest założycielem i dyrektorem artystycznym Zespołu Teatralnego Chiten. Od 1999 roku przez dwa lata studiował w Paryżu dzięki stypendium rządowemu. Uczył się reżyserii, zarządzania sztuką i dyrekcji artystycznej pod kierunkiem Jacquesa Blanca. Zespół Teatralny Chiten założył po powrocie do Japonii w 2021 roku.. Do najważniejszych dzieł należą, między innymi: Trzy siostry A. Czechowa; Bez Światła E. Jelinek; Sztuka Sportowa E. Jelinek.

 

InlanDimensions International Arts Festival 2022

16 września – 7 października 2022 | euroazjatycki teatr, kino i muzyka

 3. edycja InlanDimensions International Arts Festival 2022 odbędzie się w dniach 16 września – 7 października 2022. W tym roku widzowie będą mieli okazję zetknąć się z wybitnymi twórcami Euroazjatyckimi przy okazji prezentacji spektakli teatralnych, pokazów filmowych, koncertów, warsztatów oraz spotkań. Festiwal odbędzie się w trzech miastach we współpracy z Instytutem im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu, Gdańskim Teatrem Szekspirowskim i Teatrem im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. Ambasadorem trzeciej edycji Festiwalu został prof. Tokimasa Sekiguchi wybitny literaturoznawca, polonista, popularyzator kultury polskiej w Japonii.InlanDimensions International Arts Festival 2022 stawia w centrum uwagi sztukę współczesną Eurazji, aby uzmysłowić widzowi podobieństwa i dyferencjacje między różnorodnymi nacjami i kulturami, przełamując utarte stereotypy, pod śmiałym hasłem „Azja nie istnieje", odwołującym się do tekstu Ambasadora tegorocznej edycji prof. Sekiguchiego Tokimasy.

 Program dostępny na stronie: https://inlandimensions.com/2022/pl/

Organizatorem InlanDimensions International Arts Festival 2022 jest Fundacja Pomosty. 

Event Properties

Event Date 04-10-2022 7:00 pm
Event End Date 04-10-2022 8:15 pm
Capacity Unlimited
Individual Price Free
Location Duża Scena
Sprzedaż biletów zakończona
PARTNERZY TEATRU
COPYRIGHT © 2020. Teatr powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
Projekt: Adam Żebrowski    |    Wdrożenie: Flexi Design