Koncert Pink Freud-Koncert - Teatr Powszechny
Image
Image

Zakupione bilety nie podlegają zwrotom i wymianie.

Duża Scena
Czas : 60 minut

Koncert Pink Freud

Koncert Pink Freud
OPIS

Zespół założony w 1998 roku przez Wojciecha Mazolewskiego – gitarzystę basowego i kompozytora.

Korzenie grupy siegaja gdańskiej sceny yassowej lat 90. Pink Freud, nazywany towarem eksportowym polskiej kultury to fenomen na krajowej, ale przede wszystkim zagranicznej scenie jazzowej. Repertuar grupy wyrasta poza tradycyjna definicje muzyki jazzowej i stanowi eklektyczna mieszankę klasycznej improwizacji, elektronicznego brzmienia, drum’n’bass i jungle a także punkowej energii.

Pink Freud ma na koncie kilkaset koncertów, zrealizowanych w kraju i na świecie. Zespół wystąpił miedzy innymi w Meksyku, Chile, Peru, Maroko, Belgii, Francji, Szwecji, Chinach, Rumunii, Czechach i na Węgrzech.

Zespół Pink Freud jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, między innymi Płyta roku 2010 Programu 3 Polskiego Radia (za album Monster of Jazz), trzykrotni zwycięzcy w ankiecie JazzTop miesięcznika Jazz Forum w kategorii najlepszy zespół elektryczny (2007, 2008, 2010), laureaci Jazzowego Oscara przyznawanego przez kapitułę stowarzyszenia Melomani.

Pink Freud wydał do tej pory siedem albumów: Zawijasy (2001), Sorry Music Polska (2003), Punk Freud (2007), Alchemia (2008), Monster of Jazz (2010), Horse & Power (2012), Pink Freud plays Autechre (2016).

Lider zespołu Wojtek Mazolewski to charyzmatyczna osobowość sceniczna, która w niezwykły sposób potrafi nawiązać emocjonalną więź z publicznością. Muzyka Pink Freud to doświadczenie wielopłaszczyznowe -

Zespół swobodnie miesza klasyczne brzmienie z nowoczesnymi rozwiązaniami, elektroniką, bawi się formą, wykraczając poza sztywne kanony i swoja twórczością proponuje unikatowy konglomerat stylów muzycznych.

Skład zespołu: 

Wojtek Mazolewski - bas, kontrabas
Adam Milwiw-Baron - trąbka
Karol Wieczorek - saksofon
Rafał Klimczuk - perkusja 

 

Event Properties

Event Date 27-09-2022 7:00 pm
Event End Date 27-09-2022 8:00 pm
Capacity Unlimited
Individual Price Free
Location Duża Scena
Sprzedaż biletów zakończona
PARTNERZY TEATRU
COPYRIGHT © 2020. Teatr powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
Projekt: Adam Żebrowski    |    Wdrożenie: Flexi Design

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Uznajemy, że jeżeli kontynuujesz korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Należy pamiętać, że w przypadku braku zgody nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.