Medea i jej sobowtór - Seoul Factory for the Performing Arts-Spektakl - Teatr Powszechny
Image
Image

Zakupione bilety nie podlegają zwrotom i wymianie.

Medea i jej sobowtór - Seoul Factory for the Performing Arts

Medea i jej sobowtór - Seoul Factory for the Performing Arts
NAJBLIŻSZE SPEKTAKLE
03.10.2023 | wtorek
18:00
Duża Scena
04.10.2023 | środa
18:00
Duża Scena
OPIS

„Medea i jej sobowtór” to adaptacja tragedii Eurypidesa. Medea ucieka ze swoim kochankiem Jazonem i ma z nim dwójkę dzieci. Jednak Jazon opuszcza ją i poślubia Glauce, królewnę koryncką, córkę Kreona, aby dalej samodzielnie dążyć do władzy. Płonąca gniewem Medea mści się na Kreonie i Glauce, tym samym doprowadzając siebie do zatracenia. 

Połączenie klasycznego tekstu z tańcem współczesnym i tradycyjnym gatunkiem koreańskiej muzyki pansori  tworzą wyjątkowe i poruszające widowisko.

Hyoung-Taek Limb jest byłym profesorem reżyserii teatralnej i aktorstwa w Seoul Institute of the Arts oraz dyrektorem artystycznym Seoul Factory for the Performing Arts. Pracował jako dyrektor artystyczny LITE or Laboratory for International Theatre Exchange, Inc. z siedzibą w Nowym Jorku. 

Został wybrany Artystą Teatru Następnego Tysiąclecia przez Korea Times w Nowym Jorku w 2000 roku, po czym zdobył nagrodę dla najlepszej reżyserii na 19. Międzynarodowym Festiwalu Teatru Eksperymentalnego w Kairze w 2007 roku. 

Jego działania artystyczne są mocno nastawione na ruch i głos aktorów, skoordynowany z muzyką graną na żywo, a jego produkcje teatralne są luźną adaptacją klasycznych dzieł eurazjatyckich zestawionych ze współczesną perspektywą. 

Do jego najwybitniejszych dzieł należą: Medea i jej sobowtór (La Mama w Nowym Jorku, Santiago w Chile, Chennai w Indiach, Shizoka World Theatre Festival w Japonii); Hamlet_Avataar (współpraca między Koreą a Indiami miała swoją premierę w Seulu w 2014 roku); Trzy siostry -zagubione w czasie (premiera w Seulu w 2004 roku, spektakle zagraniczne w Warszawie i Nowym Jorku).

Produkcja

Seoul Factory

Dofinansowano ze środków Arts Council Korea

ArtsCouncilKoreaLogo

 

Reżyseria
Hyoung-Taek Limb
Asystent reżysera
Cho Hana
Video
Lee Sinhae
Światła
JeongTae-jin
Dźwięk
Won Hyeong Bin
Trener wokalny
Kim Jee Hyun
Producent
Lim Ji-eon

Kim Soohee, Moon Seoyeon, Kang Jin Hwi, Lee Sung Won, Baek Yoo-Jin, Lee Su-Yeon

Muzyka i śpiew na żywo

Kim Deahyun, Park Soo-Min, Kim Min-Jung, Kim Hye-Mee

PARTNERZY TEATRU
COPYRIGHT © 2020. Teatr powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
Projekt: Adam Żebrowski    |    Wdrożenie: Flexi Design

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Uznajemy, że jeżeli kontynuujesz korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Należy pamiętać, że w przypadku braku zgody nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.