MFG XV | Dziennik- Spektakl XV MFG - Teatr Powszechny
Image
Image

Zakupione bilety nie podlegają zwrotom i wymianie.

Duża Scena
Czas: 60 minut

MFG XV | Dziennik

Andrzej Seweryn

MFG XV | Dziennik
OPIS

Ciemna scena. Tylko aktor i tekst. 

Janusz R. Kowalczyk napisał o spektaklu: „…Plik zadrukowanych kart topnieje w ręce artysty. Odrzucane po przeczytaniu, miękko fruną w powietrzu i wyścielają scenę. Za pośrednictwem słów Gombrowicza Seweryn trafia wprost do serc i umysłów widzów. Jak to robi? Doprawdy nie wiem”.

Gra się cudze biografie, cudze życie. Ale czy można zagrać cudzy „Dziennik”? Pewnie nie. Na pewno jednak można go ze sceny przeczytać. Andrzej Seweryn mówi do widzów słowami Witolda Gombrowicza: naznaczonymi jego osobowością skłonną do autokreacji, jego poglądami zaprawionymi gryzącą ironią, jego doświadczeniami: polskimi i emigracyjnymi. Jest tam przestrzeń także dla osoby aktora: postaci wielkiej choć nie wolnej od kontrowersji. Lista jego zawodowych dokonań jest bardzo długa i imponująca. Ważne role na polskich scenach (także w teatrze telewizji) uzupełnia praca z Peterem Brookiem oraz wieloletni związek z Comédie Française.

Wielkie role filmowe wykreował u reżyserów tego formatu co Wajda czy Zanussi. Słynie z pracowitości i szaleńczego wprost profesjonalizmu, który nie pozwala się zatrzymać przy raz poznanych środkach i formach wyrazu. Który wciąż każe się uczyć i szukać… Jak szukał z Gombrowiczem, u Gombrowicza? Co znalazł? Co my „przeczytamy” w tym dzienniku przyniesionym na scenę? We fragmentach przygotowanych przez Andrzeja Seweryna mowa będzie o Polsce, Europie i Francji, o kulturze, literaturze i krytykach. Aktorskie mistrzostwo Andrzeja Seweryna sprawia, że w jego ustach każdy z zapisków Gombrowicza staje się na scenie szczerą, logicznie wyłożoną prawdą. Prawdą, oddaną w żywych, plastycznych słowach, które aktor zamienia w najczystszą formę teatru". 

Solidna dawka aktorskiego mistrzowskiego kunsztu!

Spektakl poza Konkursem.

Mecenas pokazu

cerrad logo

Event Properties

Event Date 09-10-2022 6:00 pm
Event End Date 09-10-2022 7:00 pm
Capacity Unlimited
Individual Price Free
Location Duża Scena
Reżyseria i wykonanie
Andrzej Seweryn
Sprzedaż biletów zakończona
PARTNERZY TEATRU
COPYRIGHT © 2020. Teatr powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
Projekt: Adam Żebrowski    |    Wdrożenie: Flexi Design