Czytamy Gombrowicza, "Biesiada u hrabiny Kotłubaj"-Spektakl - Teatr Powszechny
Scena Kotłownia

Czytamy Gombrowicza, "Biesiada u hrabiny Kotłubaj"

Reżyseria: Błażej Peszek

Czytamy Gombrowicza, "Biesiada u hrabiny Kotłubaj"
OPIS

Zapraszamy na kolejne spotkanie z twórczością Witolda Gombrowicza. Tym razem aktorzy zaprezentują opowiadanie „Biesiada u hrabiny Kotłubaj”. To groteskowe spojrzenie na społeczne podziały, snobizm, arystokrację. Czy to wszystko co wydaje nam się „wysokie” takie właśnie jest? Spróbujemy przyjrzeć się społeczeństwu oraz przede wszystkim sobie. A przy tym zapewniamy, że będziemy się świetnie bawić!

« W grotesce „Biesiada” hrabina Kotłubaj i jej goście jedzą, oczywiście, zwykłego kalafiora, podczas gdy chłopiec nazwiskiem Kalafior błąka się po polach, podchodzi pod okno pałacu i umiera tam w końcu z wyczerpania. Związek pomiędzy człowiekiem Kalafiorem a kalafiorem jarzyną jest czysto formalny i polega na brzmieniu nazwiska. Sens noweli zasadza się na tym, że głód i cierpienie biednego Bolka kalafiora dodają smaku arystokratom, jedzącym kalafiora-jarzynę. Tajemnicą, której tak długo nie domyśla się mój humanitarny jarosz, jest naturalne okrucieństwo wszelkiej arystokracji. »

Witold Gombrowicz, "Explicaction sommaire", Varia

Event Properties

Event Date 09-10-2023 6:00 pm
Event End Date 09-10-2023 7:00 pm
Capacity Unlimited
Individual Price Free
Location Scena Kotłownia

Opowiadania zaprezentują aktorzy:

Izabela Brejtkop, Nela Maciejewska, Alan Bochnak,
Adam Majewski, Jarosław Rabenda

Please login to register for this event
PARTNERZY TEATRU
COPYRIGHT © 2020. Teatr powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
Projekt: Adam Żebrowski    |    Wdrożenie: Flexi Design

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Uznajemy, że jeżeli kontynuujesz korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Należy pamiętać, że w przypadku braku zgody nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.