Debata Literacka-Online - Teatr Powszechny

Debata Literacka

Debata Literacka
OPIS

Serdecznie zapraszamy na debatę literacką, która odbędzie się na dużej scenie Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu 7 listopada o godzinie 18:00. Debata będzie złożona z dwóch części. Pierwszą poprowadzi Małgorzata Semil – tłumaczka i krytyczka teatralna, która porozmawia z Olgą Hund, Joanną Gierak-Onoszko, Grzegorzem Bogdałem i Ziemowitem Szczerkiem. W drugiej części Michał Pabian - dramaturg, twórca adaptacji teatralnych, autor tekstów dramatycznych, porozmawia z Zytą Rudzką, Dominiką Słowik, Jakubem Kornhauserem i Anną Cieplak. Tematem rozmowy będą inspiracje młodych pisarzy.

Uczestnicy debaty:

  • Anna Cieplak – animatorka kultury, aktywistka miejska i pisarka związana z „Krytyką Polityczną”. Laureatka Nagrody Conrada i Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza za powieść „Ma być czysto”.
  • Joanna Gierak-Onoszko – dziennikarka, reportażystka, pisarka i felietonistka. Jej powieść „27 śmierci Toby’ego Obeda” znalazła się w finale Nagrody Literackiej „Nike”, a następnie wygrała plebiscyt na „Nike” Czytelników.
  • Olga Hund – laureatka Nagrody Conrada za debiut literacki w 2018 roku oraz Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza za książkę „Psy raz drobnych”.
  • Zyta Rudzka – pisarka, scenarzystka filmów o sztuce, psycholog. Laureatka Europejskiej Nagrody Literackiej Gdynia, Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej, finalistka Nagrody Literackiej „Nike”.
  • Dominika Słowik - nominowana do 11. Nagrody Literackiej Gdynia w kategorii proza za debiutancką powieść „Atlas: Doppelganger”. Jej druga powieść, „Zimowla”, została uhonorowana Paszportem „Polityki” za rok 2019.
  • Grzegorz Bogdał - publikował opowiadania w „Chimerze” i „Twórczości”, jest autorem scenariuszy do filmów krótkometrażowych. Jego debiutancka książka „Floryda” została nominowana do Nagrody Literackiej Gdynia, Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza oraz Górnośląskiej Nagrody Literackiej „Juliusz”.
  • Jakub Kornhauser – literaturoznawca, teoretyk i historyk literatury, edytor, tłumacz, poeta. Adiunkt w Instytucie Filologii Romańskiej UJ.
  • Jarosław Skurzyński - autor eseju "Tylko ateiści zostaną zbawieni" (2015), powieści "Zrolowany wrześniowy Vogue" (2020) i dramatów; doktor filozofii.
  • Ziemowit Szczerek – dziennikarz i prozaik. Współpracuje z „Polityką”, „Gazetą Wyborczą”, „Krytyką Polityczną” i „Nową Europą Wschodnią”. Laureat Paszportu „Polityki”, nominowany do Nagrody MediaTory i Nagrody im. Beaty Pawlak oraz dwukrotnie do Nagrody Literackiej „Nike” i Nagrody Literackiej Europy Środkowej „Angelus”.

Autor grafiki: Liza Nalewajko

Współfinansowane ze środków  Samorządu Województwa Mazowieckiego.

 

logotypclaim czerony pl

Event Properties

Event Date 07-11-2020 6:00 pm
Event End Date 07-11-2020 7:00 pm
Capacity Unlimited
Individual Price Free
Location Facebook
Sprzedaż biletów zakończona
PARTNERZY TEATRU
COPYRIGHT © 2020. Teatr powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
Projekt: Adam Żebrowski    |    Wdrożenie: Flexi Design