Teatr Telewizji - Antygona w Nowym Jorku-Online - Teatr Powszechny

Teatr Telewizji - Antygona w Nowym Jorku

Teatr Telewizji - Antygona w Nowym Jorku
OPIS

25 stycznia o godz. 18.00 w ramach cyklu „Wielcy Mistrzowie Sceny na ekranie Teatru Powszechnego w Radomiu zaprezentujemy rejestrację spektaklu „Antygona w Nowym Jorku” w reżyserii Kazimierza Kutza. 

Antyczna tragedia Sofoklesa, przeniesiona do zamieszkanego przez bezdomnych parku na dolnym Manhattanie (…). Za niecałe 20 dolarów Sasza i Pchełka podejmują się odnaleźć ciało nieboszczyka. Jadą na Bron, odbijają po kolei wieka czekających na wywóz trumien, zabierają ciało. W parku wyprawiają stypę, w której z godnością uczestniczą zwłoki niby-Johna, bo dwaj przyjaciele omyłkowo wykradli innego trupa. 

Autorem tekstu jest Janusz Głowacki, który napisał tę sztukę na zamówienie amerykańskiego teatru Arena Stage. Polska premiera w reżyserii Izabeli Cywińskiej odbyła się 13 lutego 1993 w warszawskim Teatrze Ateneum. Do wspólnego oglądania zaprosi Jacek Wakar – krytyk teatralny, juror Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego, który poprowadzi rozmowę online z aktorem Janem Peszkiem. Transmisję spotkania można obejrzeć na naszym profilu Facebook.

25 stycznia godz. 18.00, Scena Kameralna


Wstęp 5 zł 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Gminy Miasta Radom.

Logo MKDNiS kolorowe

Event Properties

Event Date 25-01-2022 6:00 pm
Event End Date 25-01-2022 7:00 pm
Capacity Unlimited
Individual Price Free
Location Scena Kameralna
Sprzedaż biletów zakończona
PARTNERZY TEATRU
COPYRIGHT © 2020. Teatr powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
Projekt: Adam Żebrowski    |    Wdrożenie: Flexi Design