Bobok-Spektakl - Teatr Powszechny

Bobok

Fiodor Dostojewski

Bobok
OPIS

Akcja spektaklu rozgrywa się w bardzo nietypowej scenerii - na cmentarzu. Tutaj właśnie trafia sfrustrowany, przeżywający męki twórczej niemocy literat, Iwan Iwanowicz, by dostarczyć sobie odrobinę rozrywki - popatrzeć na pogrzeb.
Pisarz szybko przekonuje się, że - wbrew powszechnemu wyobrażeniu - w miejscu kontemplacji, ciszy i ostatecznego spoczynku... tętni życie. Ze zdumieniem zaczyna przyglądać się temu, co dzieje się wokół. A dzieje się niemało...
Z obserwacji i podsłuchanych rozmów niezbicie wynika, że życie po śmierci to nie raj wypełniony spokojem i światłem, a rzeczywistość (?) kipiąca całkowicie doczesnymi ambicjami, marzeniami, pragnieniami, wypełniona ludzkimi wadami i zaletami, sympatiami i animozjami.
Czyżby zatem śmierć nie była kresem ziemskich problemów i trosk? Kim (lub czym) jest tajemniczy Bobok? I czy krótka „wizyta" po drugiej stronie może odmienić życie Iwana?
W „Boboku" - podobnie jak w życiu - sprawy ostateczne splatają się z błahymi, śmiech z refleksją, komedia z dramatem. Wbrew poważnej tematyce, utwór Dostojewskiego jest dowcipny, pogodny, pełen ironii i dystansu do ludzkich słabości.
Spektakl reżyseruje Grigorij Lifanov, znakomity rosyjski twórca, znany Państwu choćby z takich przedstawień, jak „Zbrodnia i kara" czy „Anna Karenina".
Proponujemy Państwu spotkanie z klasyką światowej literatury zaserwowanej stylowo, z dużą dawką humoru i w bardzo niecodziennej formie. Gwarantujemy, że będziecie zaskoczeni!premiera 16.09.2016

Event Properties

Event Date 16-09-2016 7:00 pm
Event End Date 16-09-2016 8:00 pm
Capacity Unlimited
Individual Price Free
Location Scena Kameralna
Przekład
Maria Leśniewska
Adaptacja i reżyseria
Grigorij Lifanov
Współreżyseria
Evgeny Sivko
Koncepcja scenografii i kostiumów
Julia Selavri
Choreografia
Edyta Wasłowska
Światła
Tomasz Świątkowski
Nauka gry na pile
Karol Gazało
Nauka gry na akordeonie
Jacek Zelga
Tłumaczenie
Marta Kępińska
Sprzedaż biletów zakończona
PARTNERZY TEATRU
COPYRIGHT © 2020. Teatr powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
Projekt: Adam Żebrowski    |    Wdrożenie: Flexi Design