Kamień na kamieniu-Spektakl - Teatr Powszechny

Kamień na kamieniu

Wiesław Myśliwski

Kamień na kamieniu
OPIS

Żyłem. To wszystko. Czy dobrze? Nie ode mnie to już zależało. Bo nie zawsze się żyje, jak by człowiek chciał, tylko jak się musi. Człowiek życia sobie nie wybiera, życie samo wybiera człowieka wedle swojej woli, kto mu do czego potrzebny. Ten do tego, tamten do tamtego, a jeszcze inny do niczego. I nie wiadomo, czym się kieruje, że jeden jest generałem, drugi - sędzią, trzeci - kościelnym, a ja to nawet nie wiem, co mógłbym o sobie powiedzieć.

W. Myśliwski „Kamień na kamieniu"

Adaptacja „Kamienia na kamieniu" to pełna mądrości opowieść o nieuchronności przeznaczenia, pracy, która staje się filozofią życia, dojrzewaniu do życia i dojrzewaniu do śmierci.Główny bohater, Szymek Pietruszka przez całe życie usiłuje przezwyciężyć przeznaczenie, wyrwać się spod jego władzy. Mocując się z losem, szuka prawdy o sobie i otaczającym świecie. W końcu dochodzi do całkowitej akceptacji tego, co niesie mu życie.Szymek z zaskakującą prostotą potrafi zamknąć w zwyczajnych słowach wielkie prawdy. Jego postawa uczy zgody na świat i pozwala ocalić podstawowe wartości.W roli Szymka występuje nestor radomskiej sceny, Włodzimierz Mancewicz.

fot. Kamil Strudzińskipremiera 15.01.2009

Event Properties

Event Date 15-01-2009 7:00 pm
Event End Date 15-01-2009 8:00 pm
Capacity Unlimited
Individual Price Free
Adaptacja
Zbigniew Rybka
Reżyseria i scenografia
Andrzej Sadowski

Włodzimierz Mancewicz

Szymek Pietruszka

Sprzedaż biletów zakończona
PARTNERZY TEATRU
COPYRIGHT © 2020. Teatr powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
Projekt: Adam Żebrowski    |    Wdrożenie: Flexi Design

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Uznajemy, że jeżeli kontynuujesz korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Należy pamiętać, że w przypadku braku zgody nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.