Na Arce o ósmej-Spektakl - Teatr Powszechny

Na Arce o ósmej

An der Arche um acht

Ulrich Hub

Na Arce o ósmej
OPIS


Świetna propozycja dla widzów od lat pięciu do stu. Każdy z nas bowiem od czasu do czasu mierzy się z trudnymi i ważnymi pytaniami, na które nie zna prostych odpowiedzi żaden przemądrzały dorosły.

Akcja sztuki "Na Arce o ósmej" rozgrywa się podczas starotestamentowego wielkiego potopu, a tytułowa arka to nic innego jak biblijna Arka Noego, na której dokładnie o ósmej mają się stawić wszystkie zaproszone zwierzęta. Tylko w ten sposób mają szansę uniknąć zagłady. Problem tylko w tym, że na statek mogą wejść po dwa egzemplarze każdego gatunku, a tymczasem pingwiny są... trzy. Przyjaźń sympatycznych, choć nieco dziwacznych zwierzaków zostaje wystawiona na ciężką próbę. Pojawiają się trudne dylematy.

Pingwiny toczą zabawne i poruszające dyskusje o przyjaźni i odwadze, lojalności i odpowiedzialności. Zadają szereg pozornie naiwnych, ale w swej istocie podstawowych pytań. Czy można zostawić przyjaciela w potrzebie? Co jest ważniejsze: jednostka czy zbiorowość? Czy motyla można zabić? Czy może istnieć ktoś, kogo nie widać? Jak wygląda Pan Bóg i czy rzeczywiście widzi i słyszy wszystko? Co to znaczy, że Pan Bóg jest wszechwiedzący i nieomylny? A może jednak czasem troszkę się myli? Czemu stworzył dobrych i złych? I czy lubi sernik... Całe morze ważnych, zupełnie nieoczywistych pytań...

Sztuka Ulricha Huba, uznana za „jedną z najbardziej inteligentnych, subtelnych i aktualnych propozycji teatralnych dla najmłodszych", nie przynosi jednoznacznych rozstrzygnięć i nie daje łatwych odpowiedzi, skutecznie i z wdziękiem „oswaja" jednak dzieci z trudnymi tematami, takimi jak obecność Boga, dobro, zło, śmierć, przyjaźń, inność. Czyni to w sposób lekki, przewrotny, mądry i pełen humoru. Z wrażliwością i wielkim wyczuciem dziecięcego świata.

fot. M. Strudziński

Udana premiera na scenie Fraszka - recenzja Barbary Koś z "Echa Dnia"

Lekcja dialogu - recenzja Aleksandry Osiak z Dziennika Teatralnegopremiera 14.04.2013

Event Properties

Event Date 14-04-2013 7:00 pm
Event End Date 14-04-2013 8:00 pm
Capacity Unlimited
Individual Price Free
Location Scena Fraszka
przekład
Lila Mrowińska-Lissewska
reżyseria
Petr Nosalek
scenografia
Eva Farkasova
muzyka
Krzysztof Dzierma
korepetycje muzyczne
Monika Świostek

Magdalena Mioduszewska

Pingwin II

Alan Bochnak

Pingwin III

Włodzimierz Mancewicz

Noe

Magdalena Witczak

Motyl, animacja zwierząt

Robert Mazurek

Gołąb

Sprzedaż biletów zakończona
PARTNERZY TEATRU
COPYRIGHT © 2020. Teatr powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
Projekt: Adam Żebrowski    |    Wdrożenie: Flexi Design

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Uznajemy, że jeżeli kontynuujesz korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Należy pamiętać, że w przypadku braku zgody nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.