Opowieści o Piesku i Kotce-Spektakl - Teatr Powszechny

Opowieści o Piesku i Kotce

Rozprávky o Psíčkovi a Mačičke

Josef Čapek, Emilia Hoffmanová

Opowieści o Piesku i Kotce
OPIS

Było to dawno, bardzo dawno temu... Było to w czasach, kiedy piesek i kotka razem gospodarowali, żyjąc zgodnie i spokojnie... A że chcieli wszystko, wszyściuteńko robić dokładnie tak, jak to robią ludzie („bo podobno ludzie robią wszystko dobrze i właściwie") i że nie zawsze im się to udawało, przeżywali wspólnie mnóstwo wesołych przygód... Myli podłogę, cerowali rozdarte przez pieska spodnie, piekli sobie tort na imieniny i urodziny. A któregoś dnia znaleźli porzuconą przez dzieci lalkę i postanowili się nią zaopiekować... Zwierzątka wiodły radosne życie w uroczym małym domku pod lasem i na przekór wszystkiemu bardzo się lubiły. Sprawiały sobie drobne przyjemności, pocieszały się, wspierały, starały wzajemnie się zrozumieć. I każdego dnia próbowały pokonać dzielące ich różnice...
„Opowieści o Piesku i Kotce" to sceniczna adaptacja prozy dla dzieci znanego czeskiego pisarza, malarza, fotografika i grafika Josefa Čápka.
Zabawne, pełne dziecięcej radości i ciekawości świata, przygody dwójki uroczych futrzaków w prosty, przystępny sposób uczą tolerancji dla odmienności, pokazują siłę przyjaźni i potrzebę harmonii w codziennym życiu. Niosą pogodę, uśmiech i radość.
Świetna propozycja dla małych widzów...


Spektakl wyreżyserował Marián Pecko, znakomity słowacki reżyser, twórca m.in. obsypanej deszczem nagród „Iwony, księżniczki Burgunda" W. Gombrowicza, zrealizowanej w 2009 r. w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora (spektakl nagrodzony m.in. na VIII Międzynarodowym Festiwalu Gombrowiczowskim). Pecko z teatrem związany jest od 1977 r., reżyseruje od 1988 r. Od tego czasu przygotował ponad sto premier w różnych krajach europejskich. Z sukcesami pracuje w teatrze lalkowym, dramatycznym, operze. Wielokrotnie nagradzany na międzynarodowych festiwalach teatralnych.

fot. M. Strudzińskiprapremiera polska 12.02.2012

Event Properties

Event Date 12-02-2012 7:00 pm
Event End Date 12-02-2012 8:00 pm
Capacity Unlimited
Individual Price Free
Location Scena Fraszka
Przekład
Agata Rogozińska
Opracowanie tekstu
Anna Kulpa
Reżyseria
Marian Pecko
Scenografia i lalki
Eva Farkasova
Muzyka
Robert Mankovecky

Magdalena Pawelec

Mruczka

Maciej Łagodziński

Szczekuś

Sprzedaż biletów zakończona
PARTNERZY TEATRU
COPYRIGHT © 2020. Teatr powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
Projekt: Adam Żebrowski    |    Wdrożenie: Flexi Design

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Uznajemy, że jeżeli kontynuujesz korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Należy pamiętać, że w przypadku braku zgody nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.