Ostatnia noc Sokratesa-Spektakl - Teatr Powszechny

Ostatnia noc Sokratesa

Poslednata noszt na Sokrat

Stefan Canew

Ostatnia noc Sokratesa
OPIS

Oskarżony o bezbożność i wywrotowe poglądy Sokrates spędza w więziennej celi ostatnią swoją noc przed egzekucją. Towarzyszy mu Strażnik, który - zgodnie z wyrokiem - o świcie ma podać wielkiemu filozofowi truciznę. Pomiędzy mężczyznami wywiązuje się rozmowa - zrazu niewinna, z biegiem czasu coraz bardziej intrygująca i... niebezpieczna. Jak się zakończy to przedziwne spotkanie? Kto jeszcze pojawi się w więzieniu w ostatnią noc Sokratesa? Czy jeden z największych greckich myślicieli pozostanie wierny swoim poglądom? Jak realizują się światłe idee w starciu z prozaicznymi codziennymi problemami?

Odpowiedzi na te pytania znajdziecie Państwo w naszym najnowszym spektaklu - inteligentnej, błyskotliwej, pełnej nagłych zmian nastroju i nieprzewidywalnych zwrotów akcji, „zabawnej i strasznej" komedii filozoficznej „Ostatnia noc Sokratesa".

fot. Marian Strudziński

premiera 3.01.2010

Event Properties

Event Date 03-01-2010 7:00 pm
Event End Date 03-01-2010 8:00 pm
Capacity Unlimited
Individual Price Free
Location Scena Kameralna
Przekład
Liliana Bardijewska
Reżyseria i opracowanie muzyczne
Jarosław Rabenda
Scenografia
Bożena Kostrzewska
Kostiumy
Klara Kostrzewska
Sprzedaż biletów zakończona
PARTNERZY TEATRU
COPYRIGHT © 2020. Teatr powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
Projekt: Adam Żebrowski    |    Wdrożenie: Flexi Design

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Uznajemy, że jeżeli kontynuujesz korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Należy pamiętać, że w przypadku braku zgody nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.