Pierwsza młodość-Spektakl - Teatr Powszechny

Pierwsza młodość

(Première Jeunesse)

Christian Giudicelli

Pierwsza młodość
OPIS

Czy wiek może być istotną przeszkodą w realizacji marzeń? Czy styl bycia, temperament, świadomość obowiązujących "norm", życiowe doświadczenie powinny nas ograniczać? Czy wbrew wszystkiemu i wszystkim umiemy zdobyć się na prawdziwą niezależność i wolność? Jak wiele - pomimo odebranych od życia lekcji - pozostało w nas radości, ciekawości świata i... odwagi? Czy wciąż potrafimy zwyczajnie cieszyć się życiem?

"Pierwsza młodość" to kameralny, psychologiczny komediodramat nasycony sceptycznym dowcipem i poetycką, acz nie pozbawioną humoru refleksją.
Oto dwie dojrzałe kobiety, Simone i Renee, osoby różniące się diametralnie pod każdym wzglę­dem, ruszają w swoją pierwszą i zapewne ostatnią podróż w nieznane.
Podróż ta ma oczywiście wymiar metaforyczny - jest wyprawą człowieka ku własnemu wnętrzu i być może, ku nieskoń­czoności - ale, jak to bywa z literaturą dobrej próby, może być odbierana także wprost, nie tracąc przez to ani sensu, ani scenicznej atrakcyjności.

fot. M. Strudzińskipremiera 7.11.2014

Event Properties

Event Date 07-11-2014 7:00 pm
Event End Date 07-11-2014 8:00 pm
Capacity Unlimited
Individual Price Free
Location Scena Kotłownia
Przekład
Dorota Żołnierczyk
Reżyseria
Julia Wernio
Scenografia
Elżbieta Wernio
Konsultacje choreograficzne
Roman Pawelec
Sprzedaż biletów zakończona
PARTNERZY TEATRU
COPYRIGHT © 2020. Teatr powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
Projekt: Adam Żebrowski    |    Wdrożenie: Flexi Design

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Uznajemy, że jeżeli kontynuujesz korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Należy pamiętać, że w przypadku braku zgody nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.